Premier League: Brighton ogrywa Arsenal

• Data publikacji: 05.12.2019, 23:07

Fatalna seria "Kanonierów" trwa nadal. W ostatnim meczu 15. kolejki Premier League przegrali na własnym stadionie z Brighton - 1:2.

Oba zespoły nie grzeszą ostatnio formą, a w dodatku z Arsenalem pożegnał się niedawno menedżer Unai Emery. Dlatego też, przed tym starciem w nieco korzystniejszej sytuacji byli goście i faktycznie to oni dominowali w pierwszej połowie. Groźnie było jednak w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw, ze strzałem Neala Maupay'a poradził sobie jakoś Bernd Leno, ale 120 sekund później musiał wyciągać piłkę z siatki. Przyjezdni dośrodkowali futbolówkę z rzutu rożnego, w polu karnym zrobiło się spore zamieszanie, co sprytnie wykorzystał Adam Webster, wbijając ją z bliska do bramki. Arsenal miał jedną, dobrą okazję, lecz główkę Josepha Willocka, kapitalnie wybronił Matthew Ryan.

Od początku drugiej części, Fredrik Ljungberg posłał do boju Nicolasa Pepe, zdejmując z murawy Willocka. Pięć minut później padł gol wyrównujący, którego autorem był Alexandre Lacazette. Mesut Ozil precyzyjnie zacentrował piłkę z narożnika boiska, a Francuz głową skierował ją do siatki. W 65. minucie, David Luiz dał Arsenalowi prowadzenie, ale sędzia po analizie VAR, odgwizdał spalonego i nie uznał tej bramki. Piłkarze Grahama Pottera nie zniechęcili się i w 81. minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Aaron Mooy posłał wysokie podanie w szesnastkę, a Maupay głową pokonał niemieckiego golkipera gospodarzy. Drugi raz już nie dali się goście zaskoczyć i wyjechali z Emirates Stadium z kompletem punktów.

Arsenal - Brighton 1:2 (0:1)

Bramki: 50' Lacazette36' Webster, 81' Maupay

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, Luiz, Kolasinac (73' Tierney) - Xhaka, Torreira, Aubameyang, Willock (46' Pepe), Ozil - Lacazette (77' Martinelli)

Brighton: Ryan - Stephens, Dunk, Webster - Burn, Mooy, Propper, Alzate (88' Duffy) - Connolly (76' Montoya), Maupay, Gross (80' Trossard)

Żółte kartki: 20' Bellerin, 45+1' Sokratis, 68' Luiz - 60' Gross

Sędziował: Graham Scott (Anglia)

.....

Pozostałe wyniki 15. kolejki PL:

Crystal Palace 1:0 Bournemouth

76' Schlupp

Burnley 1:4 Manchester City

89' Brady - 24', 50' Jesus, 68' Rodri, 87' Mahrez

Wolverhampton 2:0 West Ham

23' Dendoncker, 86' Cutrone

Southampton 2:1 Norwich

22' Ings, 43' Bertrand - 65' Pukki

Manchester United 2:1 Tottenham

6', 49' (k.) Rashford - 39' Alli

Leicester 2:0 Watford

55' (k.) Vardy, 90+5' Maddison

Chelsea 2:1 Aston Villa

24' Abraham, 48' Mount - 41' Trezeguet

Liverpool 5:2 Everton

6', 31' Origi, 21' Shaqiri, 45' Mane, 90' Wijnaldum - 17' Keane, 45+3' Richarlison

Sheffield United 0:2 Newcastle

15' Saint-Maximin, 70' Shelvey