Koszykówka - NBA: zwycięstwo Phoenix Suns po dogrywce

• Data publikacji: 06.12.2019, 09:38

Dzisiaj rozegrano cztery mecze NBA. W najciekawszym Phoenix Suns wygrali po dogrywce z New Orleans Pelicans.

Pierwsza kwarta meczu w Nowym Orleanie była wyrównana i zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gospodarzy. Do przerwy 4 punktami prowadzili Phoenix Suns. Przed ostatnią kwartą Suns wygrywali już 107:91. Na dwie i pół minuty przed końcem goście prowadzili 125:117. Pelicans zdołali jednak doprowadzić do dogrywki. W niej lepsi okazali się koszykarze z Phoenix, którzy wygrali 139:132. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Devin Booker, który rzucił 44 punkty.

W regulaminowym czasie gry wygrali Washington Wizards, Denver Nuggets i Houston Rockets. Aż pięciu koszykarzy z Houston zdobyli przynajmniej 16 punktów, w tym Russell Westbrook, który zanotował triple-double (19 punktów, 13 zbiórek i 11 asyst).

New Orleans Pelicans - Phoenix Suns 132:139 (po dogrywce)
Washington Wizards - Philadelphia 76ers 119:113
Toronto Raptors - Houston Rockets 109:119
New York Knicks - Denver Nuggets 92:129