PKO Ekstraklasa: marazm Korony, Arka odbija się od dna

• Data publikacji: 06.12.2019, 20:03

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 1:0 (1:0), dzięki czemu opuściła strefę spadkowa. Dla gdynian było to dopiero czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Już przed meczem wiadomo było, jak ważne dla obu drużyn jest to spotkanie. Lepiej rozpoczęli kielczanie, którzy ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka. Chęci jednak nie wystarczyły. W 10. minucie Deja zagrał piłkę z głębi pola, a strzałem głową golkipera rywali zaskoczył Maciej Jankowski.

Stracona bramka nie zraziła Korony - gospodarze walczyli o doprowadzenie do remisu, ale po raz kolejny skórę Arce ratował Steinbors. Tak było w 19. minucie, gdy najpierw próbował go pokonać Pućko, a następnie Żyro, a także w 62. minucie, dgy ponownie w jednej akcji popisał się dwiema interwencjami.

Dobra dyspozycja bramkarza Arki, a także nieskuteczność Korony sprawiła, że przyjezdni dowieźli prowadzenie 1:0 do końca. Gdynianie z dorobkiem 17 punktów opuścili strefę spadkową, choć nadal nie mogą czuć się bezpiecznie. "Złocisto-krwiści" z piętnastoma punktami na koncie zajmują czternastą lokatę.