PHL: wpadka Re-Piast Unii

• Data publikacji: 06.12.2019, 21:17

Za nami 29. kolejka Polskiej Hokej Ligi, a najwięcej emocji dostarczyło spotkanie w Oświęcimiu, gdzie miejscowa Re-Piast Unia przegrała nieznacznie z Zagłębiem Sosnowiec.

Re-Piast Unia Oświęcim 4:5 Zagłębie Sosnowiec

Zatko, Malicki, Trandin, Themar - Garshin, Kozłowski, Cunik, Kaluza, Butsenko

Faworytem tego starcia byli gospodarze, którzy zajmowali i nadal zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Jednak sosnowiczanie nie zamierzali tanio sprzedać skóry i skutecznie się postawili zawodnikom z Oświęcimia. Połowa pierwszej tercji przebiegła dość spokojnie, ale w 12. minucie, Miroslav Zatko wykorzystał grę w przewadze i zrobiło się - 1:0. Goście ruszyli do ataków i kilka minut później wyrównał Semyon Garshin. Jednak Re-Piast Unia, po 120 sekundach odzyskała swoje prowadzenie, gdy do bramki Zagłębia trafił Patryk Malicki. Kto myślał, że ta tercja zakończy się wynikiem - 2:1, ten był w błędzie. Zagłębie po raz drugi dpprowadziło do remisu, tym razem za sprawą Tomasza Kozłowskiego. Na początku drugiej odsłony, goście poszli za ciosem i na - 3:2 strzelił Matej Cunik. Miejscowi zdołali odpowiedzieć i to podwójnie. Najpierw, na - 3:3, trafił Alexei Trandin, a prowadzenie dał Andrej Themar. Radość oświęcimian nie trwała zbyt długo, bo raptem 60 sekund. Do remisu po 4, doprowadził Marek Kaluza, a "kropkę nad i" postawił Nikita Butsenko, wykorzystując przewagę liczebną na początku trzeciej tercji.