Serie A: Inter tylko remisuje z Romą

• Data publikacji: 06.12.2019, 22:44

W jednym z hitowych starć w ramach 15. kolejki Serie A Inter Mediolan na własnym stadionie bezbramkowo zremisował z AS Romą. To pierwsza strata punktów podopiecznych Antonio Conte od starcia z Parmą. Taki wynik oznacza, że jeśli Juventus pokona w tej serii Lazio, to powróci na pozycję lidera.

Piętnasta kolejka Serie A miała rozpocząć się z przytupem, bo od hitowego starcia lidera rozgrywek z coraz lepiej prezentującą się AS Romą. Choć w tabeli dzieli obie ekipy dziewięć punktów, to znajdują się one w ostatnich tygodniach w świetnej dyspozycji. Inter Mediolan w tym spotkaniu chciał przedłużyć swoją serię zwycięstw we wszystkich rozgrywkach do pięciu i umocnić się na czele tabeli. Podopieczni Paulo Fonseci zaś chcą zmniejszyć stratę do czołówki i również kontynuować passę zwycięstw. Ostatnie trzy pojedynki obu drużyn kończyły się remisem i najważniejsze pytanie brzmiało czy tym razem któraś z drużyn przechyli szalę na swoją korzyść?

Obie drużyny bardzo często w tym sezonie zdobywają bramki już w początkowej fazie spotkań, dlatego nie dziwi fakt, iż już w 7. minucie Inter powinien objąć prowadzenie. Najpierw zza pola karnego po błędzie defensywy gości uderzał Romelu Lukaku, ale świetnie interweniował Antonio Mirante. Wywalczony rzut rożny przyniósł jeszcze lepszą okazję, tym razem zarówno belgijski napastnik, jak i Lautaro Martinez nie zdołali umieścić piłki w siatce. Roma dłużej utrzymywała się przy piłce, ale to gospodarze byli bliżsi zdobycia bramki. W 19. minucie pierwszy raz groźniej zaatakowali goście, ale uderzenie Nicolo Zaniolo obronił Samir Handanović. Drużyna ze stolicy osiągnęła w tym okresie przewagę, nie potrafiąc przy tym skonkretyzować swoich ataków.

Niestety nadal niewiele działo się na boisku. Inter czekał przede wszystkim na błędy przeciwników, a jedyne zagrożenie wynikało z ich strony ze stałych fragmentów gry. W 32. minucie z dystansu uderzył Lautaro Martinez, wykorzystując wolną przestrzeń, ale piłka minęła słupek bramki. W końcówce lepiej prezentowali się podopieczni Antonio Conte. W 42. minucie fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Antonio Mirante, jednak Brozović w tej sytuacji uderzył wysoko ponad bramką. W doliczonym czasie gry Martinez wychodził sam na sam z bramkarzem Romy i został sfaulowany, jednak sędzia uznał, że pierwszy faulował zawodnik gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kiedy wydawało się, że to goście lepiej weszli w drugą część meczu, to znów Inter stworzył okazję do zdobycia bramki. W 48. minucie bardzo dobrą, kombinacyjną akcję wykończył strzałem Matias Vecino, ale świetnie interweniował Antonio Mirante. Przy mocniejszym strzale mogło być już 1:0. Kolejne minuty to gra w środku pola i niewiele ciekawych sytuacji. W Romie zdecydowanie brakowało Edina Dzeko, który wszedł na boisko dopiero w 68. minucie, a Inter nie potrafił wykorzystać otrzymywanych „prezentów". W 69. minucie zrobiło się gorąco w polu karnym gości, ale aktywny w tym meczu Lautaro Martinez po imponującej akcji nie zdołał pokonać golkipera przeciwnika. Żadna z drużyn nie potrafiła w tym okresie przejąć inicjatywy. Niewiele wydarzyło się w drugiej połowie spotkania. Obie drużyny rozczarowały i nie stworzyły dobrego widowiska. W 87. minucie po świetnym zagraniu Brozovicia miał jeszcze szansę Martinez, ale do końca czujny pozostał w bramce Mirante. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Inter Mediolan - AS Roma 0:0

Inter Mediolan: Handanovic - Godin, Vrij, Skriniar - Candreva (45+2' Lazaro), Vecino, Borja Valero (72' Asamoah), Brozovic, Biraghi (88' D'Ambrosio) - Lukaku, Lautaro
AS Roma: Mirante - Santon (16' Spinazzola), Mancini, Smalling, Kolarov - Veretout, Diawara - Mkhitaryan (89' Florenzi), Pellegrini, Perotti (68' Dzeko) - Zaniolo

Żółte kartki: 61' Godin, 62' Lazaro, 81' Brozović - 77' Mancini

Sędziował: Gianpaolo Calvarese (Teramo)