Bundesliga: Borussia M'gladbach lepsza od Bayernu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 07.12.2019, 17:40

Borussia M'gladbach pokonała w hicie 14. kolejki Bundesligi Bayern Monachium 2:1. Tym samym umocniła się na czele tabeli Bundesligi. Dwa gole na wagę zwycięstwa dla Borussii zdobył Ramy Bensebaini.

W pierwszej połowie przewagę miał Bayern. Borussia jednak nie chciała ustąpić pola przyjezdnym. Nie mniej jednak to Bayern tworzył groźniejsze sytuacje. Pierwszą znakomita okazję Bayern zmarnował w ósmej minucie, kiedy Alcantara strzelał z pola karnego, a szansę na zmianę lotu piłki miał Thomas Mueller, ale nie trafił w piłkę. W 14. minucie swoją okazje miał Robert Lewandowski. polak znakomicie zakręcił piłkę na dalszy słupek, ale minimalnie minęła ona słupek bramki. Chwile później po pomysłowym dograniu nad murem Alcantary do Lewandowskiego, nasz napastnik uderzył z powietrza, ale znów niecelnie. Dwukrotnie skórę Borussi ratował Yann Sommer. Szwajcar najpierw świetnie obronił strzał Muellera, a potem po swoim błędzie zdążył złapać piłkę przed linia bramkową. W końcówce pierwszej części Lewandowski bardzo dobrze dograł do Ivana Perisicia, ale ten potężnie spudłował.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczął Bayern. W 49. minucie Ivan Perisić przyjął piłkę w polu karnym i z półobrotu huknął na bramkę, a Sommer nie poradził sobie z tym strzałem. Bramka trochę uśpiła Bayern. Borussia zaczęła naciskać. Z minuty na minutę akcje gospodarzy były coraz groźniejsze. Borussia w 60. minucie doprowadziła do wyrównania. Po rzucie rożnym i bardzo dobrym dośrodkowaniu Jonasa Hofmanna piłkę głową do bramki skierował Ramy Bensebaini. Po kolejnym stałym fragmencie do strzału doszedł Herrmann, ale nie trafił czysto. W 80. minucie powinno być 2:1 dla gospodarzy, jednak strzał Larsa Stindla minął bramkę Manuela Neuera. Bayern próbował zareagować na dominacje Borussii, lecz nie dał rady. W 90. minucie po błędzie obrońców Bayernu i nieodpowiedzialnym zachowaniu Javi'ego Martineza, który za faul na Thuramie wyleciał z boiska, Borussia wywalczyła rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Bensebaini i zagwarantował swojej drużynie zwycięstwo. Borussia wygrała bardzo ważny mecz i umocniła się na prowadzeniu w tabeli.

Borussia M'gladbach - Bayern Monachium 2:1 (0:0)

Bramki: 60', 90+2' (karny) Bensebaini - 49' Perisić

Borussia: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini - Benes (58' Embolo), Zakaria, Hofmann, Stindl (85' Raffael) - Plea (64' Herrmann), Thuram

Bayern: Neuer - Kimmich, Boateng (68' Martinez), Alaba, Davies - Goretzka, Alcantara, Tolisso (20' Perisić) - Mueller, Lewandowski, Coman

Kartki: Benes, Hofmann, Zakaria - Boaten, Martinez (czerwona), Lewandowski, Alcantara

Sędzia: Marco Fritz (Niemcy)