Serie A: wymęczony remis Napoli

• Data publikacji: 07.12.2019, 19:54

SSC Napoli, z Piotrkiem Zielińskim w składzie, zremisowało 1:1 z Udinese. Polak zdobył jedyną bramkę dla neapolitańczyków. Remis z Udinese oznacza, że zespół z Neapolu oddala się od czołowej szóstki w Serie A.

Początek spotkania był mocno rozczarowujący. Działo się niewiele, a i to jedynie w okolicach koła środkowego. Goście częściej posiadali piłkę, jednak w futbolu liczy się efektywność i tę zasadę zabójczo wykorzystali piłkarze Udinese. W 32. minucie prostopadła piła do Kevina Lasagni minęła linię pomocy, a włoski napastnik sam znalazł, co nie było zbyt trudne, ogromną lukę w defensywie i po wejściu w nią oddał płaski strzał po długim słupku, czym wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Choć do tej pory Maurizio Mariani powstrzymywał się od kar indywidualnych, to po tej bramce pokazał aż trzy żółte kartoniki w przeciągu zaledwie trzech minut. Mecz był bardzo brzydki i z trudem oglądało się ten pojedynek.

Druga połowa przyniosła jedynie zmianę stron. Nikt nie wyglądał jakby przyszedł tu grać w piłkę. Zarówno Udinese, jak i Napoli ewidentnie nie grało dziś na miarę swoich możliwości. Najciekawszymi momentami były stałe fragmenty gry, ale i one przynosiły tylko kolejne festiwale pomyłek. Podania w szerz i do tyłu były najczęstszymi zagraniami, które mogli oglądać kibice na Stadio Friuli, którzy o dziwo ciągle żywiołowo reagowali na boiskowe poczynania, ale nie ma się co dziwić, ich zespół prowadził i tylko to się liczyło. Wtem, stało się coś, czego nie spodziewał absolutnie nikt. Piotr Zieliński zdołał wyłuskać piłkę na krawędzi pola karnego i strzałem po ziemi pokonał Juana Musso. W 79' minucie dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną, kartkę dostał rezerwowy zawodnik gości - Maksimović, czym zapewnił sobie absencję w kolejnym meczu. Do końca meczu nie widzieliśmy już zbyt wiele. Remis ten oznacza, że dni Ancelottiego w Napoli wydają się policzone.

Udinese Calcio - SSC Napoli 1:1 (1:0)

Bramki: 32' Lasagna - 69' Zieliński

Udinese Calcio: Musso – Troost-Ekong, De Maio, Nuytinck – Stryger Larsen, de Paul, Fofana, Mandragora, ter Avest – Lasagna, Okaka

SSC Napoli: Meret – Di Lorenzo, Manolás, Koulibaly, Rui – Callejón, Ruiz, Zieliński, Insigne – Mertens, Lozano

Żółte kartki: 34'  de Paul, 60' Fofana, 83' Okaka – 35' Mertens, 35' Callejón, 90+1' Rui

Czerwone kartki: 80' Maksimović

Sędziowie: Maurizio Mariani (Aprilia)