PKO Ekstraklasa: seria Kolejorza podtrzymana

• Data publikacji: 07.12.2019, 19:26

Lech Poznań wygrał trzeci mecz z rzędu w PKO Ekstraklasie. Tym razem Kolejorz na własnym stadionie pokonał ŁKS Łódź 2:0 (0:0).

Od początku spotkania lechici starali się narzucić swój styl gry i jak najszybciej objąć prowadzenie. Pod bramką rywali brakowało im jednak skuteczności - najpierw niecelnie uderzał Tiba, następnie strzał Jevticia świetnie wybronił Malarz. Łodzianie odpowiedzieli uderzeniem Pirulo, z którym nie miał jednak problemów van der Hart.

Na prowadzenie poznaniacy wyszli w drugiej połowie. W 59. minucie pięknym uderzeniem popisał się Joao Amaral, który nie dał szans Malarzowi na skuteczną interwencje. Spotkanie zostało przedłużone aż o dziewięć minut, ponieważ kibice obu drużyn urządzili wielkie racowisko, które widoczność ograniczyło niemal do zera. To właśnie na początku doliczonego czasu gry wynik spotkania po zamieszaniu w pole karnym ustalił Kamil Jóźwiak.