PKO Ekstraklasa: Lechia lepsza od "Nafciarzy", dublet Flavio

• Data publikacji: 07.12.2019, 22:05

W ostatnim, sobotnim meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała Wisłę Płock - 2:0. Obie bramki dla biało-zielonych zdobył Portugalczyk Flavio Paixao.

Ciężko było przed tym meczem wskazać wyraźnego faworyta, ale w nieco lepszej formie byli ostatnio gdańszczanie. To się potwierdziło, gdyż od pierwszych minut, to oni prowadzili grę i stwarzali sytuacje pod bramką Thomasa Danhe. Gościom w dodatku szybko pokrzyżowała plany kontuzja Piotra Tomasika, którego w 11. minucie zmienił Michał Marcjanik. Niemiecki bramkarz musiał sobie radzić ze strzałami Flavio i Sobiecha i do 34. minuty robił to skutecznie. Wtedy jednak Portugalczyk znalazł sposób i po błędzie bramkarza z bliska wbił piłkę do siatki.

Po zmianie stron znów mieliśmy pojedynek Dahne - Flavio. Tym razem napastnik Lechii trafił z jedenastu metrów, po tym jak golkiper "Nafciarzy" sfaulował Rafała Wolskiego. Wisła miała szansę, gdy z dystansu uderzał rezerwowy Mateusz Ambrosiewicz, lecz minimalnie zabrakło do szczęścia. Ostatecznie, gospodarze zasłużenie wygrali - 2:0 i zgarnęli trzy punkty.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: 34', 57' (k.) Flavio

Lechia Gdańsk: Alomerović - Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović - Lipski, Makowski, Wolski (86' Gajos), Flavio, Peszko (77' Arak) - Sobiech

Wisła Płock: Dahne - Tomasik (11' Marcjanik), Uryga, Michalski, Stefańczyk - Rasak, Merebashvili, Furman, Szwoch, Sahiti (50' Ambrosiewicz) - Kuświk (60' Nowak)

Żółte kartki: 83' Alomerović

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)