LaLiga: wysoka wygrana Barcy, hat-trick Messiego
Usuario Erminameraz, wikimedia

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 07.12.2019, 23:00

FC Barcelona pokonała na Camp Nou w ostatnim, sobotnim meczu 16. kolejki LaLiga beniaminka RCD Mallorce - 5:2. Hat-trickiem popisał się zdobywca złotej piłki - Lionel Messi.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była "Duma Katalonii", która dość szybko wyszła na prowadzenie. Już w 7. minucie gry, wynik otworzył Antoine Griezmann, wykorzystując dalekie podanie od swojego bramkarza i lobując Manolo Reinę. Dziesięć minut później było już - 2:0. Tym razem Francuz asystował przy golu Leo Messiego, który wkręcił pięknego "rogala" do bramki Mallorcy. Goście zdołali jednak złapać kontakt, po trafieniu Ante Budimira w 35. minucie. Odpowiedź piłkarzy Ernesto Valverde była jednak zabójcza. Najpierw, po raz drugi strzelił Messi, a 120 sekund po nim Luis Suarez. Tym samym przed przerwą mecz był już rozstrzygnięty.

Po zmianie stron goście po raz drugi znaleźli drogę do bramki Marca-Andre ter Stegena i po raz drugi stało się to za sprawą Budimira. "Kropkę nad i", na siedem minut przed końcowym gwizdkiem, postawił nie kto inny jak Messi. Argentyńczyk dostał znakomitą, zwrotną piłkę od Suareza i huknął wprost pod samą poprzeczkę.

FC Barcelona - RCD Mallorca 5:2 (4:1)

Bramki: 7' Griezmann, 17', 41', 83' Messi, 43' Suarez - 35', 64' Budimir

FC Barcelona: ter Stegen - Roberto, Pique, Lenglet, Junior - Rakitić (72' Alena), Busquets, de Jong (64' Vidal) - Messi, Suarez, Griezmann (85' Perez)

RCD Mallorca: Reina - Gamez Lopez, Raillo, Valjent, Sastre - Febas, Baba Mohammed (71' Sene), Sevilla (59' Cucho) - Kubo, Budimir (85' Prats), Rodriguez

Żółte kartki: 8' Roberto, 67' Pique, 79' Vidal

Sędziował: Jose Luis Munuera Montero

AKTUALNA TABELA LALIGA SANTANDER

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.