Serie A: hit dla Lazio, Szczęsny obronił karnego
Soccer.ru/wikimedia commons

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 07.12.2019, 22:44

Piłkarze Lazio Rzym i Juventusu Turyn zaoferowali nam znakomite widowisko, pełne dramaturgii na Stadio Olimpico. W hicie 15. kolejki Serie A Lazio pokonało Juventus 3:1. Rozmiary porażki Juventusu byłyby większe, ale Wojciech Szczęsny obronił rzut karny.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale były momenty, w których przewagę zyskiwał Juventus. Na początku bardzo dobrze w polu karnym odnalazł się Ciro Immobile, ale za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez Mathijsa de Ligta. Potem do głosu doszedł Juventus. Z dystansu strzelił Paulo Dybala, ale na posterunku był Strakosha. Pokazał się też Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wrzucił piłkę do Federico Bernardeschi'ego, a ten posłał piłkę głową tuż obok prawego słupka. Bardzo długo bezrobotny był Wojciech Szczęsny, znacznie więcej roboty miał Thomas Strakosha. Bramkarz Lazio skapitulował jednak w 25. minucie, kiedy Rodrigo Bentancur zagrał wzdłuż pola karnego, a z bliskiej odległości piłkę do bramki wpakował Ronaldo. W 35. minucie błąd popełnili obrońcy Juventusu, którzy nie wybili piłki. Na ich szczęście Immobile posłał futbolówkę obok lewego słupka. Szansę na drugiego gola miał Ronaldo, ale jego strzał głową obronił bramkarz rywali. Lazio doprowadziło do remisu w doliczonym czasie gry. Luis Alberto w punkt wrzucił piłkę w pole karne, a do bramki głową skierował ją Felipe Luiz.

Początek drugiej części był dość spokojny. Gra toczyła się pod dyktando Juventusu, ale Bianconeri nie potrafili przebić się przez obronę Lazio. Często dobrze zapowiadające się akcje paliły na panewce, gdyż brakowało tego ostatniego podania. Aktywni w szeregach Juventusu byli Bernardeschi i Dybala. Argentyńczyk próbował zaskoczyć bramkarza Lazio strzałem z pola karnego, jednak ten udanie interweniował. W 68. minucie żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado, ale sędzia dostał sygnał z wozu VAR i zdecydował się przeanalizować sytuację. Po obejrzeniu materiału wideo Michael Fabbri pokazał Kolumbijczykowi czerwony kartonik i Juventus od tego momentu grał w dziesiątkę. Stara Dama szybko została szybko za to skarcona. Ponownie świetnym dograniem popisał się Luis Alberto, a równie kapitalnie piłkę opanował Sergej Milinković-Savić i pokonał Wojciecha Szczęsnego. Nie był to koniec kłopotów Juve. Wojciech Szczęsny sfaulował Joaquima Correę i sędzia podyktował rzut karny. Polski bramkarz szybko się zrehabilitował. Kapitalnie obronił jedenastkę wykonywaną przez Immobile oraz jego dobitkę. Lazio dobiło rywala w doliczonym czasie gry, a dokładnie uczynił to Filipe Caicedo, który pojawił się na boisku raptem pięć minut wcześniej. Lazio wyprowadziło szybką kontrę, po której w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Lazzari, ale Polak znakomicie interweniował. Jednak przy dobitce Caicedo był bez szans. Była to pierwsza porażka Juventusu w tym sezonie.

Lazio Rzym - Juventus Turyn 3:1 (0:1)

Bramki: 45+1' Felipe Luis, 74' Milinković-Savić, 90+5' Caicedo  - 25' Ronaldo

Lazio: Strakosha - Felipe Luiz, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinković-Savić (90' Caicedo), Leiva, Alberto (76' Parolo), Lulić - Immobile (85' Cataldi), Correa

Juventus: Szczęsny - Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro - Bentancur (41' Can), Pjanić, Matuidi - Bernardeschi (71' Danilo), Dybala (79' Higuain), Ronaldo

Kartki: Alberto, Lazzari, Leiva, Caicedo - Pjanić, Dybala, Cuadrado (czerwona), Szczęsny

Sędzia: Michael Fabbri (Włochy)