PKO Ekstraklasa: słaby mecz Jagiellonii i zasłużona porażka z Zagłębiem

• Data publikacji: 07.12.2019, 19:30

Jagiellonia Białystok uległa Zagłębiu Lubin 0:1 w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Po fatalnym występie białostoczanie spadają na 9 miejsce w tabeli. Jedyną bramkę w meczu zdobył Damjan Bohar w 18. minucie.

Kolejny w tym sezonie fatalny występ Jagiellonii kosztuje ich spadkiem do grupy spadkowej PKO Ekstraklasy. Co raz głośniej mówi się o braku stabilności posady Ireneusza Mamrota, a każdy kolejny występ jego podopiecznych to potwierdza.

Od początku meczu to goście mieli przewagę. Potrafili spokojnie budować akcje i płynnie przemieszczać piłkę po bokach boiska, czyhając na okazję do podwyższenia tempa. Mądra gra dała swoje efekty w 18. minucie meczu. Wolną przestrzeń wykorzystał Alan Czerwiński, dzięki czemu mógł znaleźć się z piłką w polu karnym rywali. Odgrywając na piętnasty metr do późniejszego strzelca bramki, Damjana Bohara, otworzył mu drogę do objęcia prowadzenia, a finalnie do zapewnienie trzech punktów Miedziowym.

Na drugą połowę gospodarze wyszli przeprowadzając dwie zmiany w składzie, jednak nie wypłynęło to znacząco na ich grę. Ciągle byli niepewni i zagubieni, a proponowane przez trenera zmiany nie przynosiły efektów. Goście natomiast realizowali swoje cele przedmeczowe. Mądrze rozprowadzali grę, dzięki czemu mogli kontrolować jej przebieg. Czerwona kartka dla gospodarzy zdawała się zamykać spotkanie, jednak ci zdołali zaryzykować i stworzyć kilka klarownych sytuacji do wyrównania - wynik jednak nie zmienił się i goście wracają do Lubina "z tarczą".

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Bramki: Bohar 18'

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki (Juan Camara 46'), Ivan Runje, Bartosz Kwiecień, Bodvar Bodvarsson - Zoran Arsenić, Taras Romanczuk - Jesus Imaz (Tomas Prikryl 46'), Martin Pospisil, Bartosz Bida (Andrej Kadlec 56') - Patryk Klimala
Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko - Jakub Tosik - Bartosz Ślisz, Filip Starzyński (Łukasz Poręba 90+1'), Damjan Bohar, Sasa Zivec - Bartosz Białek (Patryk Szysz 72')
Żółte kartki: Ivan Runje 48' , Martin Pospisil 59', Klimala 90+1' - Bartosz Kopacz 55'
Czerwona kartka: Ivan Runje 52' (druga żółta)
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)