Premier League: sensacja na Goodison Park!

• Data publikacji: 07.12.2019, 18:00

Szorujący na dnie tabeli Everton, po blamażu w Derbach Merseyside, szybko zdołał się zrehabilitować - ofiarą padła Chelsea, która uległa dzisiaj 1:3 z niżej notowanym rywalem.

Wynik meczu otworzył już w 5. minucie Richarlison. Szybko strzelona bramka zaprzepaściła początkowy plan na spotkanie przygotowany przez Franka Lamparda. Gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie i trzeba było reorganizować szyki. Sztuka ta londyńczykom zasadniczo się udała, lecz nie przełożyła się na wyrównanie. Do przerwy podopieczni Lamparda mieli aż 76% posiadania piłki, jednak tylko 4 strzały oddane, co doskonale obrazuje nam przebieg pierwszej połowy spotkania przy Goodison Park.

Gospodarze równie szybko po gwizdku zdobyli swoją drugą bramkę w meczu. Dużo szczęścia w zamieszaniu miał Calvert-Lewin, co skrzętnie wykorzystał pokonując Kepę Arrizabalagę. Młody hiszpański bramkarz Chelsea mógł lepiej zachować się w tej sytuacji, gdyż skutecznie skrócił kąt strzelającemu, lecz przepuścił piłkę lecącą tuż obok jego biodra. The Blues zdołało zdobyć bramkę kontaktową raptem po 3 minutach od bramki Calvert-Lewina. Mateo Kovacić intuicyjnie huknął z 30 metrów na dalszy słupek, czym pozbawił bramkarza możliwości obrony potężnego uderzenia Chorwata. Wynik meczu ustalił Calvert-Lewin ponownie szczęśliwie wykorzystując zamieszanie w polu karnym Chelsea. Piłkę niczym gorący stop żelaza odrzucali od siebie defensorzy Chelsea, czym umożliwili Anglikowi na podwyższenie prowadzenia i przypieczętowanie sensacyjnego triumfu.

Dzisiejsze zwycięstwo Evertonu jest ich pierwszym od miesiąca, natomiast Chelsea przegrywa trzeci mecz na ostatnich 5 rozegranych w ramach angielskiej Premier League. Mimo porażki Londyńczycy zachowują wysoką, czwartą, lokatę w ligowej tabeli, ale ich przewaga nad 5. Manchesterem United stopniała raptem do pięciu punktów. Everton natomiast dzięki trzem punktom odbija się od dna tabeli i zajmuje 14. miejsce, lecz większość sąsiadujących im rywali ma do rozegrania po jednym meczu.

Everton - Chelsea 3:1 (1:0)
Bramki: Richarlison 5', Calvert-Lewin 49', 84' - Kovacić 52'
Everton: Pickford - Digne (Baines 82'), Holgate, Keane, Sidibe - Iwobi, Sigurdsson, Schneiderlin, Walcott (Bernard 86') - Richarlison (Davies 71'), Calvert-Lewin
Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Zouma, Christensen, James (Batshuayi 82') - Kovacić, Kante, Pulisic, Mount, Willian (Hudson-Odoi 71') - Abraham
Żółte kartki: Digne 30', Richarlison 42', Calvert-Lewin 68'

Sędziował: Craig Pawson