PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA zdobywa ERGO Arenę

• Data publikacji: 08.12.2019, 15:30

Aktualni mistrzowie Polski - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali w Gdańsku z miejscowym Treflem - 3:1 i powrócili na fotel lidera ligowej tabeli.

Siatkarze z województwa opolskiego nie bez problemów wygrali w gdańskiej ERGO Arenie z miejscowym Treflem. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Gospodarze dobrze grali w obronie i skutecznie kontrowali, zaś goście nastawili się głównie na punkty z zagrywki Kamila Semeniuka. Końcówka należała jednak do mistrzów Polski, którzy zwyciężyli ostatecznie do 23.

W drugim secie role się odwróciły i to gdańszczanie zdecydowanie go wygrali. Szybko uzyskali bezpieczną przewagę - 7:3 i 15:11, a tercet Halaba, Filipiak, Crer był nie do zatrzymania. W efekcie tego, Trefl triumfował - 25:19 i wyrównał stan rywalizacji.

Trzecia partia była najbardziej zacięta i trwała bardzo długo. Znów, lepiej weszli w nią gospodarze, którzy praktycznie cały czas prowadzili. Jednak Grupa Azoty ZAKSA zdołała doprowadzić do remisu po 18 i od tego momentu walka toczyła się dosłownie o każdy milimetr parkietu. Decydowała gra na przewagi, w której mieliśmy istną huśtawkę nastrojów, ale ostatecznie wygrali kędzierzynianie - 36:34.

Kolejna odsłona była już absolutną dominacją gości. Gdańszczanie czuli jeszcze zmęczenie fizycznie i moralne po przegranej w poprzednim secie i nie byli już w stanie nawiązać równorzędnej walki. Ostatecznie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła - 25:17, a cały mecz - 3:1 i powróciła na szczyt ligowej tabeli.

Trefl Gdańsk 1:3 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (23:25, 25:19, 34:36, 17:25)

Trefl Gdańsk: Filipiak, Janusz, Schott, Halaba, Crer, Grzyb, Olenderek (libero) oraz Majcherski (libero), Sasak, Kozub, Jakubiszak, Mordyl

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Wiśniewski, Semeniuk, Baroti, Smith, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Parodi, Rejno