Koszykówka - PLK: zwycięstwo Startu nad Anwilem w hicie kolejki

• Data publikacji: 08.12.2019, 20:00

Zakończyła się 11. kolejka Polskiej Ligi Koszykówki. W najciekawszym meczu Start Lublin wygrał 96:71 z Anwilem Włocławek.

W hicie 11. serii gier spotkały się drużyny zajmujące 3. i 4. miejsce w tabeli. Gospodarze będący w czołowej trójce tabeli są największą niespodzianką sezonu. Anwil przyjechał do Lublina po minimalnej porażce w Lidze Mistrzów z AEK Ateny. W pierwszej akcji meczu punkty spod kosza dla Startu zdobył Jimmie Taylor. Po dwóch trójkach Chase'a Simona goście prowadzili 6:2. Przez kilka minut gra była wyrównana. Gospodarze wyszli na prowadzenie 17:10, a kwarta zakończyła się wynikiem 24:17.

W drugiej części gry Anwil powoli odrabiał straty i nawet wyszedł na prowadzenie. Do przerwy było 42:41 dla zespołu z Lublina, gdyż tuż przed zakończeniem połowy za trzy punkty trafił Mateusz Dziemba. Po 3 minutach trzeciej kwarty ekipa z Włocławka prowadziła 51:44. Anwil jednak zaczął grać coraz słabiej, a koszykarze Startu nabrali wiatru w żagle. Po trójce Damiana Jeszkego gospodarze wyszli na prowadzenie 55:53. W ostatnich minutach kwarty podopieczni Davida Dedka, na czele z Bryntonem Lemarem zdobyli wyraźną przewagę. Przed ostatnią odsłoną gry Start wygrywał 72:58 i był blisko zwycięstwa.

W ostatniej kwarcie dominację zespołu z Lublina była jeszcze bardziej widoczna. Mistrzowie Polski byli bezradni i przegrali ze Startem 71:96. Najlepszym zawodnikiem meczu był Brynton Lemar, który zdobył 27 punktów i zaliczył 11 asyst. Double-double zanotował również Shawn Jones (18 punktów i 10 zbiórek). Był on chyba jedynym zawodnikiem Anwilu, który swój występ może zaliczyć do udanych. W ekipie Startu świetnie zagrał Mateusz Dziemba, który zdobył 18 punktów, notując 5 celnych rzutów za trzy punkty. Zespół z Lublina wygrał 6. mecz z rzędu i z bilansem 9-2 zajmuje 3. miejsce w tabeli. Taki sam bilans ma drugi Stelmet Zielona Góra. Anwil jest 4. z bilansem 7-4. Liderem ligi z zaledwie jedną porażką jest Polski Cukier Toruń.