PKO Ekstraklasa: Pogoń minimalnie lepsza od mistrza Polski

• Data publikacji: 08.12.2019, 17:00

Pogoń Szczecin pokonała 1:0 Piast Gliwice i wskakuje na fotel lidera PKO Ekstraklasy przynajmniej do końca meczu Śląska z Legią. Zwycięską bramkę zdobył David Stec w 8. minucie spotkania.

Jeden z trzech niedzielnych meczów 18. kolejki PKO Ekstraklasy przyciągnął piłkarzy, widzów i ekspertów aż do Szczecina, gdzie miał odbyć się mecz "na szczycie" polskiej ekstraklasy. Zajmująca drugie miejsce w tabeli Pogoń podejmowała u siebie mistrzów Polski, Piast Gliwice.

Wynik meczu otworzył w 8. minucie David Stec, wykorzystując tym samym pierwszą sytuację podbramkową Portowców w tym meczu. Jak się później okazało, tyle wystarczyło na zdetronizowanie triumfatorów rozgrywek z poprzedniego sezonu. Mimo straty bramki zespół gości nie ruszył hucznie do ofensywy, co więcej - oddali inicjatywę w pierwszej połowie gospodarzom, przez co do przerwy oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Dante Stipicy. Dla porównania, zespół Kosty Runjaica czterokrotnie oddawał celne uderzenie.

W drugiej połowie obraz gry nieznacznie się zmienił. Różnice pomiędzy drużynami się zacieśniły, lecz wciąż to Pogoń była bliżej podwyższenia prowadzenia. Podopieczni Waldemara Fornalika w drugiej połowie, podobnie jak w pierwszych 45 minutach, nie prowadzili szturmu na bramkę Stipicy. Mecz zakończyli z dwoma celnymi strzałami na bramkę. Mimo, że to Piast był częściej przy piłce (jeśli chodzi o drugą część meczu) to przewaga nie przełożyła się w żaden sposób na sytuacje podbramkowe. Portowcy spokojnie dowieźli jednobramkowe prowadzenie i awansowali na fotel lidera PKO Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
Bramki: Stec 8'

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Łasicki, Matynia – Stec (81' Hostikka), Dąbrowski, Kożulj (86' Frączczak), Spiridonović (90' Manias), Kowalczyk – Buksa
Piast: Plach – Rymaniak, Korun, Malarczyk, Kirkeskov – Konczkowski (60' Tuszyński), Sokołowski, Hateley, Felix, Milewski (70' Steczyk) – Parzyszek (70' Badia)

Żółte kartki: Triantafyllopoulos 90+1' - Milewski 61', Malarczyk 90+4'
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)