PHL: Nowy Targ o włos lepszy od Jastrzębia

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 08.12.2019, 21:50

Zarówno GKS Jastrzębie, jak i Podhale Nowy Targ to zespoły ze ścisłej czołówki rodzimej ligi hokejowej, każdy z zespołów chce ponadto zapewnić sobie jak najlepszą pozycję przed zbliżającymi się wielkimi krokami fazy play-off. W przypadku tych dwóch ekip można było mówić o spotkaniu na szczycie i z pewnością był to najciekawiej zapowiadający się mecz 30 kolejki.

Spotkanie było niezwykle zacięte, a jego losy rozstrzygnęły się w ciągu kilku minut drugiej tercji. Przez większość spotkania to gospodarze dyktowali warunki (stosunek strzałów 33:23 na ich korzyść), a goście zdecydowanie przeważali w minutach kar, głównie za sprawą Urbanowicza, który wylądował w szatni. Kluczowe dla spotkania okazały się 4 minuty drugiej tercji. Najpierw Raszkę pokonał Neupauer, gospodarze wykorzystali okres gry w przewadze. Lider PHL długo nie pozostał dłużny i już kilkadziesiąt sekund gry później wyrównał Iossafov, a w 33. minucie wynik spotkania ustalił strzałem w okienko Franek. Oczywiście nie był to koniec starań obydwu drużyn o gole, jednak żadna z prób nie przyniosła już w tym spotkaniu efektu i lider z Jastrzębia został pokonany.

Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0),