Liqui Moly Bundesliga: Magdeburg lepszy w "polskim" pojedynku

• Data publikacji: 09.12.2019, 09:33

Zespół Magdeburga pokonał na własnym boisku Flensburg-Handewitt 26:25 w 16. kolejce niemieckiej Bundesligi piłkarzy ręcznych. Na przeciwko siebie stanęło dwóch Polaków - Piotr Chrapkowski oraz Michał Jurecki.

Spotkanie to od samego początku było niezmiernie wyrównane, a defensywy obu drużyn były niezmiernie skuteczne. Wystarczy powiedzieć, że w 18. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 5:4 na korzyść gości. Od tego momentu zarysowała się nieznaczna przewaga Flensburga dzięki m.in. Magnusowi Jondalowi oraz Goranowi Sogardowi. Zespół ten wyszedł na czterobramkowe prowadzenie, które utrzymał do końca pierwszej części spotkania (12:8). Po przerwie walka rozgorzała na dobre. Magdeburg nie zamierzał się poddawać i stopniowo starał się zmniejszać straty (16:18). Jednak za każdym razem, zespół Michała Jureckiego potrafił odrobić wcześniejszą przewagę (20:16). Dopiero w ostatnich 15. minutach meczu, odpowiedzialność za zdobywanie bramek przejął Michael Damgaard, który doprowadził najpierw do kontaktowej bramki (20:21), a później do wyrównania (22:22). W samej końcówce sporo działo się na boisku, jednak te wydarzenia napędziły Magdeburg, który w końcu wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym pojedynku, którego nie oddał już do ostatniego gwizdka (26:25). Ani Piotr Chrapkowski, ani Michał Jurecki nie zapisali na swoim koncie żadnego trafienia, jednak aktywnie działali w obronie swoich drużyn.

Rozpędzone THW Kiel, które świetnie prezentuje się w tym sezonie poradziło sobie na własnym boisku z TSV GWD Minden, choć nie był to najłatwiejszy mecz dla gospodarzy. Goście dobrze rozpoczęli go w ataku, dzięki czemu w 11. minucie prowadzili 6:3. Na prowadzeniu byli praktycznie przez większość pierwszej części pojedynku, jednak w samej końcówce kilończycy doprowadzili do wyrównania (12:12). Od tego momentu zarysowała się ich przewaga (21:19, 24:20), którą utrzymali do końca, zwyciężając 29:27.

Piotr Wyszomirski w meczu przeciwko Nordhorn-Lingen wszedł tylko raz na kilkanaście sekund, a jego Lemgo wygrało 29:24. Maciej Gębala otrzymał w tej kolejce jedną żółtą kartkę i raz udało mu się zablokować atak rywali z Erlangen, jednak to nie wystarczyło, by zapobiec porażce Lipska (22:25). Maciej Majdziński nie wystąpił w barwach Bergischer, którego przeciwnikiem było Balingen-Wielstetten.

SC Magdeburg - SG Flensburg-Handewitt 26:25

THW Kiel - TSV GWD Minden 29:27

HSG Nordhorn-Lingen - TBV Lemgo Lippe 24:29

HC Erlangen - SC DHfK Leipzig 25:22

HBW Balingen-Weilstetten - Bergischer HC 29:27

MT Melsungen - Die Eulen Ludwigshafen 26:25

HSG Wetzlar - TVB Stuttgart 27:28

TSV Hannover-Burgdorf - Fuechse Berlin 31:28