Liga Mistrzów CEV: drugie zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSY!

• Data publikacji: 10.12.2019, 22:20

Mistrzowie Polski - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, odnieśli drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów CEV. Tym razem, gładko wygrali na wyjeździe z belgijskim Knack Roeselare - 3:0.

Od samego początku było widać, że zespół z Kędzierzyna-Koźle jest lepszy w każdym elemencie gry. Gospodarze grali bardzo słabo, psuli mnóstwo zagrywek i w efekcie tego, szybko stało się jasne kto tę partię wygra. Mistrzowie Polski pewnie budowali swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyli - 25:17.

W drugiej odsłonie scenariusz wydarzeń był bardzo podobny, choć do pierwszej przerwy technicznej, Knack nawiązywał jeszcze równorzędną walkę. Później jednak, zawodnicy Nikoli Grbicia odjechali swoim rywalom na kilka punktów i do końca kontrolowali poczynania na parkiecie. Świetnie punktowali Simone Parodi i Aleksander Śliwka, a ten drugi właśnie zakończył seta asem serwisowym - 25:19.

Trzeci set był najbardziej wyrównany i najlepszy w wykonaniu Belgów, którzy przez moment nawet prowadzili. Bardzo szybko jednak stracili to, a Grupa Azoty ZAKSA odjechała po raz kolejny tego wieczoru. Gospodarze jeszcze walczyli, ale ostatecznie ugrali 21 oczek, przegrywając ten mecz - 0:3.

Knack Roeselare 0:3 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (17:25, 19:25, 21:25)

Knack Roeselare: Brett Walsh (1), Hendrik Tuerlinckx (12), Pieter Coolman (3), Matthijs Verhanneman (10), Daniel Jansen Vandoorn (3), Andreas Fragkos (11), Denis Deroey (libero) oraz Joseph Norman (4), Rune Fasteland

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti (1), Arpad Baroti (13), Simone Parodi (10), Aleksander Śliwka (11), Łukasz Wiśniewski (9), David Smith (4), Paweł Zatorski (libero) oraz Filip Grygiel