Liga Mistrzów: Borussia w 1/8 finału!

• Data publikacji: 10.12.2019, 22:55

Borussia Dortmund pokonała w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Slavię Praga - 2:1 i zagra wiosną w fazie pucharowej tych rozgrywek.

Żeby myśleć o awansie do 1/8 finału, podopieczni Luciena Favre'a musieli wygrać u siebie ze Slavią Praga i liczyć na potknięcie Interu Mediolan w starciu z FC Barceloną. Faworytem byli rzecz jasna gospodarze i szybko pokazali, że chcą na wiosnę grać dalej w Lidze Mistrzów. Już w 10. minucie, Jadon Sancho wykorzystał idealne dogranie od Marco Reusa i spokojnie umieścił piłkę w bramce Slavii. Prażanie nie zrazili się jednak i stawiali twardy opór, samemu też stwarzając dogodne okazje do wyrównania. Najpierw, płaskim strzałem próbował zaskoczyć golkipera BVB Nicolae Stanciu, a chwilę potem, tuż nad poprzeczką, uderzył Ladislav Takacs. W kolejnych minutach, Roman Burki wygrywał pojedynki z Milanem Skodą i Lukasem Masopustem, utrzymując tym samym Borussię na prowadzeniu. Jednak w 43. minucie musiał skapitulować. Skoda wbiegł w pole karne, odegrał futbolówkę do Tomasa Soucka, a ten wepchnął ją do siatki. Sędzia upewnił się jeszcze na VAR-ze czy nie było w tej sytuacji spalonego, ale po chwili wskazał na środek boiska.

Po zmianie stron, BVB ruszyło do bardziej intensywnych ataków, a w 51. minucie, Julian Brandt mógł zaskoczyć Ondreja Kolara, lecz nieznacznie posłał piłkę ponad poprzeczką. Dziesięć minut potem Brandt się już nie pomylił i było - 2:1. Sancho dograł mu futbolówkę w pole karne, a ten, z ostrego kąta mocno uderzył ją w długi róg, nie dając bramkarzowi żadnych szans. W 77. minucie, nerwów na wodzy nie utrzymał Julian Weigl, otrzymując drugą żółtą kartkę musiał przedwcześnie zejść do szatni. Szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Thorgan Hazard, ale jego próbę z dystansu fantastycznie wybronił Kolar. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, co oznacza, że przy porażce Interu, Borussia z Łukaszem Piszczkiem awansowała do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Borussia Dortmund - Slavia Praga 2:1 (1:1)

Bramki: 10' Sancho, 61' Brandt - 43' Soucek

Borussia Dortmund: Burki - Akanji, Hummels, Zagadou - Hakimi (83' Balerdi), Brandt, Weigl, Guerreiro, Hazard (82' Piszczek), Sancho (87' Dahoud) - Reus

Slavia Praga: Kolar - Boril, Takacs (83' Husbauer), Kudela, Coufal - Sevcik, Soucek, Olayinka, Stanciu, Masopust (72' Traore) - Skoda (65' Yusuf)

Żółte kartki: 38' Brandt, 49' Zagadou, 66' Weigl - 42' Boril, 83' Coufal

Czerwona kartka: 77' Weigl (druga żółta)

Sędziował: Sergey Karasev (Rosja)