Liga Mistrzów: Liverpool wygrywa grupę E

• Data publikacji: 10.12.2019, 20:50

Liverpool może odetchnąć z ulgą. The Reds po bardzo intensywnym meczu pokonali Red Bull Salzburg 2:0 i tym samym wygrali grupę E Ligi Mistrzów.

Mecz od samego początku toczył się w bardzo wysokim tempie. Obu drużynom zależało tylko i wyłącznie na zwycięstwie, dzięki czemu oglądaliśmy sporo sytuacji bramkowych. Mohamed Salah zmarnował dogodną okazję już w 5. minucie, kiedy to nie pokonał bramkarza w akcji 1vs1. Kilkadziesiąt sekund znaleźliśmy się już pod drugą bramką, gdzie z kolei jeden z obrońców zablokował strzał Hee-Chana Hwanga. W 24. minucie jeszcze lepszą okazję do strzelenia gola miał Erling Braut Haaland, ale jego strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć Alissona. Liverpool wyglądał na drużynę nieco zaskoczoną tak dobrą dyspozycją gospodarza, który bardzo często przebywał pod polem karnym rywala.

Po zmianie stron wysokie tempo gry się utrzymało. W pierwszych pięciu minutach po gwizdku sędziego zobaczyliśmy aż trzy akcje, które mogły zakończyć się golem. Skuteczność Mohameda Salaha i Sadio Mane pozostawiała jednak wiele do życzenia, a także Cican Stanković prezentował się dziś bardzo dobrze. W 57. minucie goście jednak w końcu się przełamali - Sadio Mane pomknął lewą stroną boiska, dorzucił piłkę na głowę Naby'ego Keity, a ten wpakował ją do siatki. Kilkanaście sekund później kibice Liverpoolu mogli cieszyć się już po raz drugi dzisiejszego wieczoru - Mohamed Salah wykorzystał błąd obrońcy, wyprzedził rywala, a następnie bramkarza i z bardzo ostrego kąta trafił do bramki. Po straconych golach zaangażowanie Red Bulla Salzburg spadło. Gospodarze również po prostu nie wytrzymali tempa narzuconego przez wicemistrzów Anglii. Tym samym Liverpool wygrał mecz 2:0 i w rezultacie zajął pierwsze miejsce w grupie E!

Red Bull Salzburg - FC Liverpool 0:2 (0:0)

Bramki: 57' Keita, 58' Salah

Salzburg: Stanković - Ulmer, Wober, Onguene, Kristensen - Mwepu, Junuzović (68' Daka), Szoboszlai (90' Ashimeru), Minamino - Haaland (75' Okugawa), Hwang