Liga Mistrzów: Chelsea melduje się w fazie pucharowej

• Data publikacji: 10.12.2019, 23:10

Nerwowa końcówka, ale szczęśliwa - Chelsea FC wygrywa z OSC Lille 2:1 i tym samym awansowała do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla gospodarzy zdobyli Tammy Abraham i Cesar Azpilicueta.

Chelsea już od samego początku rzuciła się do ataku. Podopieczni Franka Lamparda wiedzieli, że muszą dzisiaj wygrać, a ponadto OSC Lille już przed spotkaniem ułatwiło nieco to zadanie, wystawiając rezerwowych na murawie. The Blues łatwo dochodzili do kolejnych sytuacji, ale strzały Pulisica, Emersona czy Kante nie potrafiły zaskoczyć bramkarza Lille. W 19. minucie gospodarze jednak przeprowadzili składną akcję - Pulisic dograł piłkę na skrzydło do Williana, ten minął obrońcę, dośrodkował po ziemi, a na 4. metrze stał już Tammy Abraham, który dopełnił wszystkich formalności. W 35. minucie Chelsea podwyższyał prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Cesar Azpilicueta, który pokonał bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Co ciekawe, gracze z Londynu w tym sezonie mają ogromne problemy z tym stałym fragmentem gry, dlatego gol z rożnego tym bardziej mógł zaskoczyć. Do przerwy nie doszło już do żadnych spektakularnych akcji.

Po zmianie stron Chelsea nadal utrzymywała dobre tempo gry i dyktowała warunki na murawie. Lille wyglądał jak zespół bojący się zaatakować. Nic jednak dziwnego, bowiem Francuzi bez względu na dzisiejszy rezultat zajęliby ostatnie miejsce w grupie. Leniwa atmosfera udzieliła się również graczom Chelsea, którzy w dalszej części drugiej połowy rozluźnili się, co nagle wykorzystali przyjezdni. W 78. minucie Jonathan Bamba podał do środka pola karnego, a potężny strzał bez przyjęcia oddał Loic Remy, zdobywając bramkę kontaktową. Nerwowa końcówka - Chelsea bowiem musiała wygrać, by awansować - jednak nie spowodowała większych zmian. Ostatecznie The Blues wygrali 2:1 i mogą cieszyć się z awansu.

Chelsea FC - OSC Lille 2:1 (2:0)

Bramki: 19' Abraham, 35' Azpiliceuta - 78' Remy

Chelsea: Kepa - Emerson, Rudiger, Zouma, Azpilicueta - Jorginho, Kovacić (82' Mount), Kante - Pulisić (62' Hudson-Odoi), Willian, Abraham (72' Batshuayi)

Lille: Maignan (72' Leonardo) - Celik, Djalo, Gabriel, Pied - Yazici, Xeka, Soumare, Maia (66' Bamba), Araujo (82' Sanches) - Remy

Kartki: 45+1' Zouma - 40' Celik, 67' Xeka

Sędziował: T. Sidiropulos (Grecja)