• Data publikacji: 11.12.2019, 12:52

Za nami kolejna noc z hokejową ligą NHL. Najciekawiej było w Edmonton, gdzie Oilers mierzyli się z Carolina Hurricanes.

Edmonton Oilers 3:6 Carolina Hurricanes

Kassian (2), Nugent-Hopkins - Aho (2), Niederreiter, Dzingel, Martinook, Hamilton

Arcyciekawie było w Rogers Place w Edmonton, gdzie Oilers grali z Hurricanes. W meczu padło aż dziewięć bramek, ale to goście cieszyli się z końcowego sukcesu. Już po pierwszej tercji, hokeiści z Karoliny prowadzili - 3:0. Najpierw, w piątej minucie trafił Sebastian Aho, a później grę w przewadze liczebnej wykorzystali Nino Niederreiter oraz Ryan Dzingel. W kolejnej odsłonie padł tylko jeden gol, którego autorem był Zack Kassian z ekipy gospodarzy. Na początku trzeciej części spotkania, Oilers doprowadzili do wyrównania. Kontakt dał David Nugent-Hopkins, a na - 3:3, ponownie trafił Kassian. Ostatnie i to potrójne słowo, należało jednak do przyjezdnych. Na listę strzelców wpisywali się Jordan Martinook, po raz drugi Aho i Dougie Hamilton. Sporo było w tym starciu fauli i kar, zaś wynik mógłby być inny, gdyby Connor McDavid wykorzystał rzut karny dla Edmonton.