Koszykówka - LM: Polski Cukier Toruń nie sprawił niespodzianki

• Data publikacji: 11.12.2019, 19:40

Koszykarze Polskiego Cukru Toruniu od porażki rozpoczęli rundę rewanżową Ligi Mistrzów. Polski zespół przegrał u siebie z Baxi Manresą.

W meczu 8. kolejki grupy A Polski Cukier Toruń zmierzył się u siebie z mocnym rywalem. Baxi Manresa była liderem grupy, a polski zespół zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Od samego początku tempo meczu było bardzo wysokie, a drużyny przykładały większą uwagę do ataku niż obrony. Dlatego też na ich konta punkty przybywały bardzo szybko. Wynik oscylował w granicach remisu, gdyż torunianie dotrzymywali kroku faworyzowanemu rywalowi. Na placu gry pojawili się Damian Kulig i Jakub Schenk, którzy powracają po kontuzji.

W drugiej kwarcie Manresa prowadziła nawet 10 punktami. Było to konsekwencją słabego otwarcia tej odsłony gry przez Polski Cukier. Gospodarze zdołali zbliżyć się do rywali. W końcówce kwarty hiszpański zespół ponownie nieco odskoczył i po 20 minutach było 65:59. Trzecia kwarta należała do Baxi Manresy. Goście z Hiszpanii wygrali ją różnicą 10 punktów i tym samym znaczącą powiększyli przewagę. Torunianie nie byli w stanie dotrzymać tempa gry narzuconego przez rywali.

Po minucie czwartej kwarty goście prowadzili 100:85. W ostatnich fragmentach gry większych emocji nie było. Manresa kolekcjonowała kolejne punkty i ostatecznie wygrała 121:102. Najwięcej punktów dla gospodarzy (23) zdobył Keith Hornsby. Double-double z 11 punktami i 11 asystami zanotował Dani Perez. Ekipa z Hiszpanii ma bilans 6:2 i prowadziła w tabeli grupy A. Polski Cukier Toruń do tej pory wygrał tylko jedno spotkanie i przegrał aż 7. Podopieczni Sebastiana Machowskiego mają niewielkie szanse na awans.

Polski Cukier Toruń - Baxi Manresa 102:121 (29:31, 30:34, 22:32, 21:24)

Polski Cukier Toruń: Hornsby 23, Wright 14, Kulig 11, Perka 6, Schenk 9, Weaver 8, Aminu 19, Cel 9, Diduszko 2, Ratajczak 0, Grochowski 1

Baxi Manresa: Dulkys 20, Kravish 18, Magarity 20, Nelson 15, Toolson 11, Jou 2, Mitrović 3, Serrano 0, Perez 11, Vaulet 16, Sima 5, Sakho 0.