Challenge Cup: pewna wygrana zawiercian!

• Data publikacji: 11.12.2019, 19:20

Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał w pierwszym meczu 1/16 finału Challenge Cup bułgarski VC Hebar Pazardzhik - 3:0.

Czwarta drużyna poprzedniego sezonu siatkarskiej PlusLigi, nie miała większych problemów z łatwym ograniem bułgarskiego VC Hebaru Pazardzhik.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, a nawet ze wskazaniem na gości, którzy objęli prowadzenie - 12:9, po dobrych zagrywkach Aleksandara Ljaftova. W kolejnych fragmentach gry, zawiercianie odrobili straty, a w końcówce, za sprawą skutecznych ataków Alexandre Ferreiry, zdołali wygrać do 21.

Druga partia była praktycznie kopią tej premierowej. Początek dla ekipy Marka Lebedeva, ale później skuteczne kontry w wykonaniu Nikolaya Pencheva i Mateusza Malinowskiego dały przewagę Polakom. Ci, do samego końca kontrolowali poczynania na parkiecie, po raz drugi wygrywając do 21.

Trzeci i zarazem ostatni set był tylko dopełnieniem formalności przez siatkarzy Aluronu. Pieter Verhees świetnie grał blokiem, a Ferreira rozbijał defensywę Hebaru bombami z lewego skrzydła. Ostatecznie zawiercianie wygrali - 25:28, a cały mecz - 3:0. Rewanż odbędzie się 18 grudnia w Bułgarii.

Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 VC Hebar Pazardzhik (25:21, 25:21, 25:18)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Masny, Malinowski, Verhees, Gawryszewski, Ferreira, Penczew, Koga (libero) oraz Bociek, Swodczyk, Ferens

VC Hebar Pazardzhik: Agoncew, Gunter, Kartiew, Ragin, Aleksiew, Ljaftow, Karakaszew (libero) oraz Nenczew, Czawdarow, Simeonow, Bajrew