LSK: hit kolejki dla Polic!

• Data publikacji: 11.12.2019, 23:06

Siatkarki z Polic wygrały w hicie 9. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z mistrzyniami Polski - ŁKS-em Commercecon Łódź - 3:2, po niezwykle dramatycznym boju.

Fantastyczne widowisko zafundowały kibicom siatkarki z Łodzi i Polic w hicie 9. kolejki LSK. Niepokonane jak dotąd policzanki przyjechały do mistrzyń Polski z zamiarem podtrzymania tej dobrej passy. Faktycznie, początek meczu, jak i pierwszy set wskazywały, że tak właśnie będzie. Gospodynie nie miały pomysłu na grę, a po drugiej stronie siatki Natalia Mędrzyk i Iga Wasilewska, skutecznie rozbijały defensywę ŁKS-u. W efekcie tego, przyszła gładka wygrana do 15.

W drugim secie łodzianki grały już lepiej, a niezwykle skuteczna była Aleksandra Wójcik. W pewnym momencie było już sześć oczek przewagi, ale wtedy trener Chemika wziął czas i wprowadził do gry Martynę Grajber, która uspokoiła grę na przyjęciu. Udało się szybko wyrównać, a Marlena Kowalewska zaczęła nękać rywalki trudną zagrywką, dzięki czemu ponownie triumfowały przyjezdne, tym razem do 23.

Wydawało się, że kolejny set będzie tylko formalnością, lecz nic bardziej mylnego. Głównie za sprawą Izabeli Kowalińskiej oraz Katariny Lazović udało się mistrzyniom kraju dwukrotnie wygrać do 21 i ostatecznie doprowadzić do tie-breaka.

W nim, mieliśmy prawdziwą huśtawkę nastrojów, ale nikt nikomu nie odpuszczał. W końcówce, ŁKS prowadził już - 13:10, jednak przegrał trzy kolejne piłki, a o końcowym sukcesie, którejś ze stron decydowała gra na przewagi. Zwyciężyły policzanki - 18:16, pozostając tym samym niepokonanymi w lidze.

ŁKS Commercecon Łódź 2:3 Grupa Azoty Chemik Police (15:25, 23:25, 25:21, 25:21, 16:18)

ŁKS Commercecon Łódź: Mori, Bociek, Alagierska, Pacak, Wójcik, Lazović, Strasz (libero) oraz Kowalińska, Szczyrba, Korabiec (libero)

Grupa Azoty Chemik Police: Kowalewska, Silva Franco, Wasilewska, Truszkina, Salas, Mędrzyk, Maj-Erwardt (libero) oraz Łukasik, Grajber, Polak