LSK: wygrane faworytek, Chemik lepszy w hicie kolejki!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 12.12.2019, 11:32

Wyjątkowo w środku tygodnia rozegrano kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. We wtorek odbył się jeden mecz, w środę zostało rozegranych aż 5 spotkań. Zdecydowanie najciekawiej było w Łodzi, gdzie miejscowy ŁKS uległ Chemikowi Police po tie-breaku. Niektórzy oglądający uznali to widowisko za dotychczasowy mecz sezonu! Oby w LSK takich spotkań nie brakowało!

Pojedynek mistrza Polski z liderem tabeli zawsze musi być uważany za hit. Tym razem jednak fenomenalny poziom oczekiwań został spełniony przez siatkarki na boisku. Co prawda pierwsze dwa sety nie przebiegły po myśli gospodyń, które łatwo przegrały inauguracyjną partię 25:15, w drugim secie też uległy rywalkom, nawet mimo tego, że przez chwilę miały kilka punktów przewagi na swoim koncie. Od trzeciego seta zrobiło się jednak prawdziwe "meczycho"! Fenomenalnie dysponowana Aleksandra Wójcik do spółki z koleżankami odwróciły losy meczu, wygrywając dwa razy do 21. Pewnie po dwóch setach łodzianki brałyby w ciemno tie-breaka, ale po całym meczu pluły sobie w brodę, bo w decydującym secie z przewagi 13:10... doszło do gry na przewagi, a tę lepiej rozegrały siatkarki Chemika, wygrywając 18:16. Więcej o meczu: TUTAJ.

Zwyciężyły też inne faworytki. Najbardziej efektownie drużyna Developresu SkyRes Rzeszów, która pokonała bez straty seta MKS Kalisz - 25:19, 25:22, 25:22. Pierwszy set meczu w Bielsku-Białej, w którym BKS Stal mierzyła się z Grotem Budowlanymi Łódź również zapowiadał emocje, bo goście wygrały na przewagi 28:26. Po wygranej 25:19 w drugiej partii wydawało się, że mecz skończy się w trzech partiach, ale gospodynie podjęły rękawicę i zwyciężyły 25:16. Gra bielszczanek wyglądała coraz lepiej - nie tylko w trzecim, ale też w czwartym secie, jednak do tie-breaka nie udało się doprowadzić i siatkarki z Łodzi zwyciężyły 25:23.

Swoje wygrane spotkania zaliczyły też zespoły E.LECLERC Radomki Radom, które straciły jednak punkt z outsiderem rozgrywek z Warszawy, DPD Legionovii Legionowo oraz Pałacu Bydgoszcz. Ostatnia z wymienionych drużyn mierzyła się z Eneą PTPS-em Piła. O tym meczu więcej piszemy TUTAJ.

WYNIKI:

Enea PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 0:3 (25:20, 25:22, 25:18)
BKS Stal Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź 1:3 (26:28, 19:25, 25:16, 23:25)
E. LECLERC Radomka Radom - Wisła Warszawa 3:2 (25:16, 15:25, 23:25, 25:13, 15:8)
MKS Kalisz - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)
DPD Legionovia Legionowo - #VolleyWrocław 3:1 (25:19, 16:25, 25:20, 25:20)
ŁKS Łódź - Chemik Police 2:3 (15:25, 23:25, 25:21, 25:21, 16:18)