Liga Europy: Dynamo odpada z europucharów!

• Data publikacji: 12.12.2019, 20:52

Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w wyjściowym składzie tylko zremisowało u siebie z AC Lugano - 1:1 i sensacyjnie pożegnało się z europejskimi pucharami.

Gospodarze byli faworytem tego meczu, ale do pełni szczęścia, czyli awansu do 1/16 finału, potrzebowali zwycięstwa. Od samego początku ruszyli też do ataków na bramkę Lugano i już w 12. minucie stworzyli pierwszą, groźną okazję. Vitaliy Buyalskyy dostał podanie w okolice środka pola karnego, lecz jego strzał był zbyt lekki aby zaskoczyć Davida da Costę. W kolejnych minutach swoje szanse mieli Artem Besiedin i znów Buyalskyy, który nawet trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał. To wszystko, zemściło się na kijowianach w 45. minucie, gdy bramkę do szatni zdobył Marco Aratore.

Tuż po zmianie stron, Dynamo miało doskonałą okazję do wyrównania, ale Oleksandr Karavaev przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. W 61. minucie, niezwykle aktywny Buyalskyy trafił tylko w prawy słupek, a dziesięć minut potem, da Costa wybronił uderzenie z rzutu wolnego Viktora Tsygankova. Gospodarze próbowali odwrócić losy tego pojedynku, ale udało się tylko wyrównać w ostatnich sekundach. Tsygankov strzelił bez przyjęcia piłki, wprost w lewe okienko. Jednak przy zwycięstwie Malmoe FF w Kopenhadze, ten remis oznaczał odpadnięcie Dynama z europejskich pucharów.

Dynamo Kijów - AC Lugano 1:1 (0:1)

Bramki: 90+4' Tsygankov45' Aratore

Dynamo Kijów: Bushchan - Kędziora (64' Tsitaishvili), Popov, Kadar, Mykolenko - Karavaev, Shepelev, Buyalskyy, De Pena (77' Garmash) - Tsygankov, Besiedin (81' Sol)

AC Lugano: da Costa - Obexer, Daprela, Sulmoni, Eloge - Guidotti (55' Vecsei), Custodio da Costa, Lovrić (84' Crnigoj) - Aratore, Holender, Dalmonte (64' Marić)

Żółte kartki: 17' Guidotti, 67' Obexer, 79' Vecsei, 90' da Costa

Sędziował: Aliyar Aghayev (Azerbejdżan)