Liga Europy: United gromią AZ Alkmaar na koniec fazy grupowej

• Data publikacji: 12.12.2019, 22:51

Manchester United rozbił u siebie AZ Alkmaar - 4:0 i tym samym wygrał zmagania w grupie "L" Ligi Europy. AZ Alkmaar, choć przegrało, też awansowało do 1/16 finału tych rozgrywek.

Jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania, "Czerwone Diabły" miały zapewniony awans do 1/16 finału Ligi Europy. Od pierwszych minut, mecz na Old Trafford, był bardzo wyrównany i każda ze stron miała swoje okazje do zmiany wyniku. Jednak ani United ani piłkarze z Alkmaar nie potrafili pokonać bramkarza rywali i pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron, podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zabrali się do roboty i w przeciągu pięciu minut zdobyli dwa gole. Najpierw, w 53. minucie, wynik otworzył Ashley Young, zamykając podanie od Juana Maty strzałem do pustej bramki. Natomiast w 58. minucie, na - 2:0, płaskim uderzeniem sprzed szesnastki podwyższył Mason Greenwood. Goście nie zdążyli się dobrze otrząsnąć, a dostali kolejną bramkę. Tym razem, z rzutu karnego, pewnie trafił Mata. 120 sekund po golu Hiszpana, po raz drugi tego wieczoru, na listę strzelców wpisał się Greenwood, zaskakując Bizota strzałem przy bliższym słupku. Po tych ciosach, AZ zostało kompletnie rozbite i nie miało pomysłu na grę w dalszych minutach. Mimo tak wysokiej porażki, ekipa z Holandii również zagra w fazie pucharowej Ligi Europy.

Manchester United - AZ Alkmaar 4:0 (0:0)

Bramki: 53' Young, 58', 64' Greenwood, 62' (k.) Mata

Manchester United: Romero - Young (68' Laird), Tuanzebe, Maguire, Williams - Garner, Matić, Pereira, Mata, Greenwood (68' Jones) - Martial (59' Chong)

AZ Alkmaar: Bizot - Wijndal, Wuytens, Clasie, Svensson - Koopmeiners, Stengs, Midtsjo - Idrissi (77' Ouwejan), de Wit (63' Druijf), Sugawara (68' Vlaar)

Żółte kartki: 82' Laird 29' Clasie, 58' Midtsjo, 84' Koopmeiners

Sędziował: Sandro Scharer (Szwajcaria)