Liga Europy: Ludogorets traci zwycięstwo w ostatniej akcji, ale gra dalej!

• Data publikacji: 12.12.2019, 23:03

Ludogorets Razgrad zremisował u siebie z Ferencvarosem Budapeszt - 1:1 i awansował do 1/16 finału Ligi Europy. Jakub Świerczok przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, a Jacek Góralski nie grał z powodu kontuzji.

Przed starciem z węgierskim Ferencvarosem, piłkarze z Razgradu byli w komfortowej sytuacji, ale potrzebowali postawienia "kropki nad i". Spotkanie, od samego początku było dość wyrównane, aczkolwiek z lekkim wskazaniem na gości. Jednak w 24. minucie, to gospodarze wyszli na upragnione prowadzenie. Marcelinho zagrał piłkę do Jody'ego Lukoki, a ten podrzucił ją nad Denesem Dibuszem i wpakował do siatki. Przyjezdni mieli w 38. minucie doskonałą okazję do wyrównania, ale Abraham Frimpong trafił tylko w słupek i do przerwy było - 1:0.

W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił, a pierwszą okazję mieli gospodarze. Cicinho wbiegł w pole karne, lecz jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany rozpaczliwym wślizgiem jednego z węgierskich obrońców. Później, dwie okazje do wyrównania zmarnował Isael. Najpierw minimalnie chybił, a przy kolejnej próbie, świetnie spisał się bramkarz Bułgarów - Plamen Iliev Ivanov. Gdy wydawało się, że więcej goli nie zobaczymy, to w 95. minucie, wyrównał rezerwowy Nikolai Signevich, popisując się pięknym szczupakiem. To trafienie niczego jednak nie zmieniło i z awansu cieszyli się podopieczni Alexia Zhelyazkova.

Ludogorets Razgrad - Ferencvaros Budapeszt 1:1 (1:0)

Bramki: 24' Lukoki - 90+5' Signevich

Ludogorets Razgrad: Iliev Ivanov - Cicinho, Terziev, Grigore, Nedyalkov - Marcelinho, Anicet, Badji - Wanderson (84' Dyakov), Keseru (90+1' Ikoko), Lukoki (77' Tchibota)

Ferencvaros Budapeszt: Dibusz - Heister, Frimpong, Blazić, Botka - Kharatin (84' Ihnatenko), Siger (79' Skvarka), Isael - Nguen, Boli (84' Signevich), Zubkov

Żółte kartki: 59' Terziev27' Frimpong, 66' Botka

Sędziował: Matej Jug (Słowenia)