Porażka Fręch z Jakupovic

• Data publikacji: 13.06.2018, 15:47

Magdalena Fręch na drugiej rundzie zakończyła wzmagania w turnieju WTA na trawiastych kortach w Nottingham. Polka przegrała ze Słowenką Dalilą Jakupovic 4-6 3-6.

Pojedynek już przed samym rozpoczęciem zapowiadał się bardzo wyrównanie, gdyż obie tenisistki dzieli tylko jedna pozycja w rankingu WTA, Magdalena Fręch zajmuje 119. miejsce, a Dalila Jakupovic jest 118. W pierwszym secie mieliśmy tylko jedno przełamanie. Słowenka wygrała serwis Polki w trzecim gemie obejmując prowadzenie 2-1. Jak się później okazało, jedno zdobyte przełamanie wystarczyło Jakupovic do zwycięstwa w pierwszym secie 6-4.

Drugiego seta Fręch również nie rozpoczęła najlepiej, gdyż już w pierwszym gemie została przełamana. Słowenka prezentowała znakomitą dyspozycję serwisową, przez co Fręch nie miała ani jednego breaka pointa w drugim secie. Przy stanie 5-3 dla Jakupovic, Polka ponownie została przełamana co wiązało się z wygraniem seta przez Słowenkę 6-3.

Magdalena Fręch (Polska) - Dalila Jakupovic (Słowenia) 4-6 3-6