NBA: Cavaliers lepsi po dogrywce od Spurs

• Data publikacji: 13.12.2019, 12:18

Cleveland Cavaliers wygrali po dogrywce 117:109 z San Antonio Spurs w najciekawszym dzisiejszym meczu ligi NBA.

Przez większą część meczu w San Antonio prowadzili goście. Cavaliers mieli nawet 15 punktów przewagi, ale w ostatniej kwarcie Spurs odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie. Gospodarze mieli dużą szansę na zwycięstwo, bo na 14 sekund przed końcem wygrywali 103:100, ale DeMar DeRozan nie trafił dwóch rzutów wolnych. Po chwili celnym rzutem za trzy popisał się Kevin Lowe i doprowadził do dogrywki. W niej lepsi okazali się koszykarze z Cleveland, którzy wygrali 117:109. To dopiero ich szóste zwycięstwo w sezonie.

W Meksyku odbył się kolejny mecz z cyklu Global Games. Dallas Mavericks pokonali 122:111 Detroit Pistons. Kolejne triple-double zanotował Luka Doncić. Rozgrywający Mavericks zdobył 41 punktów oraz miał 12 zbiórek i 11 asyst. Po zwycięstwa sięgnęły także zespoły Philadelphia 76ers i Denver Nuggets.

San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers 109:117 (po dogrywce)
Boston Celtics - Philadelphia 76ers 109:115
Dallas Mavericks - Detroit Pistons 122:111
Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 114:99