NHL: zwycięstwa Penguins i Canucks po dogrywkach

• Data publikacji: 13.12.2019, 12:30

Spośród 12 dzisiejszych spotkań ligi NHL dwa mecze zakończyły się dogrywką. 1:0 w tych starciach wygrali Pittsburgh Penguins z Columbus Blue Jackets oraz Vancouver Canucks z Carolina Hurricanes.

Przez 60 minut spotkań w Pittsburghu i Vancouver bramkarze byli niepokonani i do rozstrzygnięć należała czekać do dogrywki. Pittsburgh Penguins wygrali z Columbus Blue Jackets po trafieniu Bryana Rusta. Zwycięską bramkę po 40 sekundach dogrywki dla Vancouver Canucks zdobył Elias Pettersson. Bramkarz kanadyjskiego zespołu, Jacob Markstrom obronił 43 strzały zawodników Caroliny Hurricanes.

Aż 11 bramek padło w meczu Minnesota Wild z Edmonton Oilers. Wild wygrali 6:5. Drugą porażkę z rzędu ponieśli Boston Bruins, którzy ulegli 2:3 Tampa Bay Lightning.

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Vancouver Canucks - Carolina Hurricanes 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
San Jose Sharks - New York Rangers 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Minnesota Wild - Edmonton Oilers 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)
St Louis Blues - Vegas Golden Knights 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)
Buffalo Sabres - Nashville Predators 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Florida Panthers - New York Islanders 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Detroit Red Wings - Winnipeg Jets 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)