PKO Ekstraklasa: Arka lepsza od Zagłębia

• Data publikacji: 13.12.2019, 20:10

Arka Gdynia kontynuuje marsz ku górze tabeli. Tym razem pokonała na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2:1 i powiększyła przewagę nad strefą spadkową.

Kibice nie musieli długo czekać na otworzenie wyniku. W 13. minucie idealnym prostopadłym zagraniem obsłużony został Młyński. Pomocnik Arki okazji nie zmarnował, płaskim strzałem posyłając piłkę obok bramkarza. Odpowiedź przyjezdnych przyszła bardzo szybko - niespełna dziesięć minut później z rzutu karnego wyrównał Starzyński.

Po zmianie stron do przodu ruszyli Arkowcy, chcąc wrócić na prowadzenie. W 58. mocno uderzył Nalepa, jednak piłka minimalnie minęła bramkę. To co nie udało się jemu, w nieco mniej efektowny sposób wykonał Jankowski. Na kwadrans przed końcem meczu pewnie wykorzystał znakomita szansę, kierując piłkę do pustej bramki z trzech metrów.