Premier League: Salah zapewnia trzy punkty Liverpoolowi

• Data publikacji: 14.12.2019, 15:20

Liverpool FC nadal niepokonany! The Reds wygrali 2:0 z Watford po dwóch golach Mohameda Salaha i pewnie zmierzają po mistrzostwo Anglii w sezonie 2019/20.

Dzisiaj na Anfield spotkały się dwie drużyny z kompletnie przeciwległych biegunów tabeli. Początek spotkania jednak nic na to nie wskazywał. Liverpool miał częściej piłkę, ale miał problemy z kreowaniem sobie bardzo dobrych sytuacji. Ponadto oglądaliśmy sporo niedokładności po obu stronach, które skutkowały momentami przypominającymi bardziej PKO Ekstraklasę, niż najwyższą klasę rozgrywkową w Anglii. W 38. minucie Liverpool jednak przełamał ten impas, a na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. Egipcjanin opanował piłkę w okolicach krawędzi pola karnego, przełożył sobie ją na prawą nogę i oddał idealny strzał wprost w okno bramki. Napastnik Liverpoolu tym samym pokazał swoją nową umiejętność - uderzenie z prawej nogi. Przypomnijmy, że chociażby w pierwszym sezonie były zawodnik AS Romy gorączkowo poszukiwał strzałów z lewej nogi. Jak widać, pod skrzydłami Jurgena Kloppa Salah opanował również uderzanie ze swojej gorszej kończyny. W pierwszej połowie doskonałą sytuację miał jeszcze Watford, ale koszmarną dobitką "popisał" się Ismaila Sarr, który znajdując się 8 metrów od bramki, nie trafił nawet w piłkę. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na Anfield już w 50. minucie ponownie podskoczyli z ławek w geście zwycięstwa, bowiem wtedy do siatki z główki trafił Sadio Mane. Sędzia Andre Marriner sprawdził jednak tę sytuację i dostrzegł minimalny spalony, dlatego anulował trafienie. W kolejnych minutach mecz stał się bardziej szalony, a my oglądaliśmy dosyć często strzały na obie bramki. Między słupkami fenomenalnie spisywał się Alisson, który miał szansę dziś na pierwsze czyste konto w spotkaniu domowym. Brazylijczyk kilkukrotnie bronił strzały rywali i zapewniał duży spokój "z tyłu". W 90. minucie zaś wynik ustalił Mohamed Salah, który popisał się równie efektownym trafieniem - tym razem strzelił również z prawej nogi, ale piętą, na dodatek zakładając siatkę obrońcy. Liverpool tym samym wygrał 2:0 i jest to jego 16. zwycięstwo w obecnym sezonie ligowym. The Reds powoli dobijają do granicy 50 punktów. W następnej kolejce jednak nie zagrają, bowiem wyjeżdżają na Klubowe Mistrzostwa Świata.

Liverpool FC - Watford 2:0 (1:0)

Bramki: 38', 90' Salah

Liverpool: Alisson - Milner, van Dijk, Gomez, Alexander-Arnold - Wijaldum (59' Robertson), Henderson - Mane, Firmino (88' Origi), Shaqiri (70' Oxlade-Chamberlain) - Salah

Watford: Foster - Mariappa, Kabasele, Cathcart, Kiko - Capoue, Doucoure (87' Quina) - Sarr, Hughes, Deulofeu - Deeney (75' Gray)

Kartki: 43' Henderson, 57' Milner - 24' Hughes

Sędziował: A. Marriner