Bundesliga: przekonywujące zwycięstwo Borussii z Mainz

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.12.2019, 17:35

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe FSV Mainz 4:0. Gole dla drużyny z Dortmundu zdobyli: Marco Reus, Jadon Sancho, Thorgan Hazard i Nico Schulz.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Piłkarze Mainz niesieni przez własną publiczność w pierwszych minutach próbowali przycisnąć Borussię, ale bardzo szybko to minęło. Borussia przejęła inicjatywę. Bardzo aktywni byli wahadłowi, szczególnie Nico Schulz. Niemiec miał nawet szansę na gola, ale jego strzał obronił Robin Zentner. Pod wpływem wysokiego pressingu Borussii piłkarze Mainz zaczynali się gubić. Głównym zagrożenie ze strony gospodarzy były stałe fragmenty gry. W 32. minucie to jednak Borussia wykorzystała rzut rożny i wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mainz nie potrafiło wybić piłki, a ta trafiła pod nogi Marco Reusa, który mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza. Do przerwy Borussia kontrolowała sytuację i do szatni schodziła z prowadzeniem 1:0.

Po zmianie stron Borussia nadal naciskała na piłkarzy Mainz. Choć ci od czasu do czasu starali się zagrozić bramce Romana Burki'ego. Jednak ich strzały były bardzo niecelne, bądź też do nich w ogóle nie dochodziło. Borussia wrzuciła piąty bieg od 60. minuty. Sześć minut później kontrę Borussii strzałem z piętnastego metra zakończył Jadon Sancho. Piłka otarła się o ręce interweniującego Zentnera, ale wpadła do siatki. Po kolejnych trzech minutach było już 3:0. Marco Reus wyłożył piłkę Thorgan'owi Hazard'owi, który huknął z dystansu. Ponownie pecha miał Zentner, gdyż znów miał piłkę na rękach, ale ta wpadł do bramki. Już wtedy Mainz wiedziało, że tego meczu nie wygra i tylko broniło się przed pogromem. W 84. minucie swój dobry występ golem przypieczętował Nico Schulz. Niemiec oddał strzał z ostrego kata, a piłka wpadła tuż przy słupku. Borussia odniosła bardzo przekonywujące zwycięstwo 4:0.

FSV Mainz - Borussia Dortmund 0:4 (0:1)

Bramki: 32' Reus, 66' Sancho, 69' Hazard, 84' Schulz

Mainz: Zentner - Oztunali, St. Juste, Fernandes, Niakhate, Caricol - Baku, Kunde Malong (86' Brosinski), Boetius (76' Maxim) - Szalai (81' Mateta), Quaison

Borussia: Burki - Akanji, Hummels, Zagadou - Hakimi, Weigl, Brandt (80' Dahoud), Schulz - Hazard, Reus (73' Goetze), Sancho (85' Alcacer)

Kartki: St. Juste

Sędzia: Benjamin Cortus (Niemcy)