Bundesliga: Bayern gromi, dublet Lewandowskiego

• Data publikacji: 14.12.2019, 17:25

Nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz - to motto przyświecało dzisiejszej grze Bayernu Monachium. Bawarczycy, mimo że przegrywali 0:1, potrafili ostatecznie zniszczyć Werder Brema wynikiem 6:1. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, hat-trickiem popisał się Coutinho.

Początek spotkania należał bezwzględnie dla Bayernu. Monachijczycy bardzo często atakowali, ale nie byli na tyle dokładni, by zdobyć bramkę. Przez to oglądaliśmy m.in. strzały Serge'a Gnabry'ego i Roberta Lewandowskiego, które powstrzymywał Jiri Pavlenka. W 24. minucie stało się jednak coś niespodziewanego - Werder Brema wyszedł na prowadzenie na Allianz Arena! Bohaterem przyjezdnych został Milot Rashica, który samotnie zapuścił się pod bramkę rywala, wyprowadził w pole Jerome'a Boatenga i pięknym strzałem z kilkunastu metrów pokonał Manuela Neuera. Gol ten powinien pójść na konto środkowego obrońcy Bayernu, który był bezradny w starciu 1vs1 z przeciwnikiem i nawet nie utrudnił zadania Rashice. Rozsierdzony Bayern ruszył od razu do ataku i bombardował bramkę Werderu. W 45. minucie gospodarzom w końcu udało się skruszyć mur gości, a dokonał tego Coutinho, który skorzystał z podania Gnabry'ego i wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości. To jednak nie koniec strzelania w pierwszej połowie - w 4. minucie doliczonego czasu swojego gola w końcu zdobył Robert Lewandowski. Polak w sytuacji sam na sam nie pomylił się i strzelił pomiędzy nogami bramkarza.

Po zmianie stron na boisku istniał już tylko Bayern. Podopieczni Hansa Flicka już w 63. minucie podnieśli prowadzenie na 3:1, a na listę strzelców wpisał się ponownie Coutinho. Brazylijczyk efektownym, wysokim lobem pokonał Pavlenkę. Chwilę później było już 4:1 - tym razem Robert Lewandowski doskonale przyjął podanie Thomasa Muellera i z woleja zdoybł swoją drugą bramkę. 3 minuty później asystent zamienił się w strzelca - Thomas Mueller otrzymał piłkę od Coutinho i bez problemu wbił ją do bramki. Wynik ustalił w 78. minucie były gracz FC Liverpoolu. Brazylijczyk minął przeciwnika i ze skraju pola karnego idealnie przymierzył, kompletując swojego pierwszego hat-tricka w barwach Bayernu. Tym samym Bawarczycy po dwóch ligowych porażkach wracają na ścieżkę zwycięstw.

Bayern Monachium - Werder Brama 6:1 (2:1)

Bramki: 45', 63', 78' Coutinho, 45+4', 72' Lewandowski, 75' Mueller - 24' Rashica

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (46' Perisić), Alaba, Davies - Thiago, Goretzka (70' Mueller), Kimmich - Coutinho (82' Singh), Gnabry, Lewandowski

Werder: Pavlenka - Gebre Selassie (45+2' Friedl), Veljković, Gross - Sahin, Lang, Eggestein, Klassen, Augustinsson - Osako (67' Bittencourt), Rashica (86' Bartels)

Kartki: 16' Pavard, 18' Boateng - 22' Gross, 62' Friedl