Premier League: bezradna Chelsea przegrywa u siebie z Bournemouth

• Data publikacji: 14.12.2019, 17:55

Czwarta porażka w pięciu ostatnich meczach stała się faktem. Chelsea przegrała 0:1 z Bournemouth po golu Dana Goslinga.

Już od samego początku oglądaliśmy bardzo wymowne preludium do tego meczu - duży chaos, groźne Bournemouth i próbująca uspokoić sytuację na boisku Chelsea. To jednak The Blues pierwsi wykreowali sobie groźną sytuację i miało to miejsce w 8. minucie, kiedy Jorginho bardzo dobrze wypatrzył Masona Mounta w polu karnym. Anglik przyjął piłkę klatką i strzałem z prawej nogi sprawdził umiejętności Ramsdale'a. W kolejnych minutach gospodarze kreowali sobie okazje, jednak brakowało im bezwzględności pod bramką, decyzyjności. Bournemouth zaś od czasu do czasu postraszyło rywali, szczególnie ze stałych fragmentów gry. Wisienki mimo dużego osłabienia i braku na boisku między innymi Calluma i Harry'ego Wilsonów były w stanie zasiać ziarenko paniki wśród bardzo niepewnych Rudigera i Zoumy. Do przerwy wynik jednak bezbramkowy.

Po przerwie Chelsea nie poprawiła swojej sytuacji. The Blues nadal nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji, a także bardzo rzadko decydowali się na strzały. Nie pomogły nawet zmiany, przeprowadzone już w okolicach 60. minuty. Bournemouth zaś z minuty na minutę wyglądało coraz groźniej i w 84. dopięło swego - zdobyło bramkę. Na listę strzelców wpisał się Dan Gosling, który nie został złapany na spalonym, stojąc plecami do bramki przebił piłkę nad głową i Kepą Arrizabalagą i ostatecznie strzelił gola. Nie pomógł nawet Cesar Azpilicueta, który rozpaczliwie starał się wybić piłkę, ta jednak była już za linią bramkową. Tym samym Wisienki wygrały spotkanie, jest to trzecie zwycięstwo z czterech ostatnich starć z Chelsea.

Chelsea - Bournemouth 0:1 (0:0)

Bramki: 84' Gosling

Chelsea: Kepa - Emerson, Zouma, Ruediger, Azpilicueta - Jorginho (78' Batshuayi), Kante, Mount - Pulisić (65' Kovacić), Willian (65' Hudson-Odoi), Abraham

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, Francis, Mepham, Rico - Billing, Lerma, Gosling - Cook, Fraser, King (75' Solanke)

Kartki: 81' Kovacić - 50' Cook, 82' Gosling

Sędziował: G. Scott