Serie A: pewne zwycięstwo Juventusu

• Data publikacji: 15.12.2019, 17:05

To był kolejny "dzień w pracy" dla Juventusu. Mistrzowie Włoch pokonali 3:1 z Udinese, tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania. Dubletem popisał się Cristiano Ronaldo.

Gospodarze szybko zaczęli strzelanie, bo już w 9. minucie. Na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i bez zastanowienia uderzył na bramkę z okolic 14. metra. Juventus w pierwszej połowie miażdżył rywali, często oddając strzały na bramkę i dominując przeciwnika na każdym metrze boiska. Taka gra przyniosła w 37. kolejne owoce w postaci bramki, strzelcem ponownie Ronaldo. Portugalczyk otrzymał dobre podanie od Gonzalo Higuaina i lewą nogą pokonał bramkarza przyjezdnych. Podopieczni Maurizio Sarriego dobili rywala golem do szatni - w doliczonym czasie gry do siatki trafił Leonardo Bonucci, oddając sprytny strzał głową. Udinese miało jednak mimo wszystko szczęście, bo pierwsza połowa mogłaby się zakończyć jeszcze większą porażką, bowiem sędzia nie uznał aż dwóch trafień Juventusu po weryfikacji wideo.

W drugiej połowie gospodarze obniżyli poprzeczkę rywalom, mimo to w 51. minucie Paulo Dybala był bliski szczęścia, ale jego strzał wylądował tylko na poprzeczce. W 85. minucie obramowanie bramki obił zaś Cristiano Ronaldo, który mógł tym samym skompletować hat-tricka. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, w czwartej minucie doliczonego czasu skapitulował Gianluigi Buffon. Gola zaś zdobył Pussetto, który niepilnowany w polu karnym oddał błyskawiczny strzał w lewy róg bramki, tym samym ustalając wynik spotkania.

Juventus - Udinese 3:1 (3:0)

Bramki: 9', 37' Ronaldo, 45' Bonucci

Juventus: Buffon - De Sciglio, Demiral, Bonucci (75' de Ligt), Danilo - Matuidi, Bentancur, Rabiot - Ronaldo, Dybala (75' Bernardeschi), Higuain (80' Costa)

Udinese: Musso - De Maio, Troost-Ekong, Nuytinck - ter Avest, Fofana, Mandragora, de Paul (67' Walace), Stryger Larsen - Okaka (61' Pussetto), Lasagna