PHL: osiem goli w Oświęcimiu, Re-Piast Unia lepsza od GKS-u Katowice

• Data publikacji: 15.12.2019, 20:44

Za nami 32. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Najciekawiej było na lodowisku w Oświęcimiu, gdzie miejscowa Re-Piast Unia, po niezwykle zaciętym boju, pokonała GKS Katowice.

Re-Piast Unia Oświęcim 5:3 GKS Katowice

Saur, Przygodzki (2), Koblar, Krzemień - Turtiainen, Kolusz, Lahde

Dzięki tej wygranej, gospodarze utrzymali się na podium ligowej tabeli, ale mają tyle samo punktów co czwarte Podhale Nowy Targ. Wynik został otwarty bardzo szybko, bo już w pierwszej minucie gry, gdy do katowickiej bramki trafił Jakub Saur. Takim też rezultatem - 1:0, zakończyła się pierwsza tercja tego starcia. W drugiej części, gospodarze dali prawdziwe show, szybko zabierając ochotę do gry zespołowi GKS-u. W osiem minut, zdobyli oni trzy gole. Dwukrotnie strzelał Martin Przygodzki, a jedną bramkę dołożył Gregor Koblar. W 14. minucie, na - 5:0, podwyższył Łukasz Krzemień, wykorzystując podanie od Patryka Malickiego. W samej końcówce tej odsłony obudzili się goście, którzy za sprawą Jaakko Turtiainena zmniejszyli nieco te i tak duże straty. W trzeciej tercji trafiali już tylko hokeiści z Katowic, ale i tak nie zdołali dogonić rywali. Marcin Kolusz oraz Nestori Lahde zmniejszyli tylko rozmiary porażki do różnicy dwóch goli.