Koszykówka - VTB: zwycięstwo Stelmetu po dogrywce

• Data publikacji: 15.12.2019, 20:56

Stelmet Zielona Góra wygrał przez własną publicznością po dogrywce 102:96 z zespołem Tsmoki Mińsk. Spotkanie chociaż nie stało na najwyższym poziomie, to było emocjonujące.

Faworytem meczu był Stelmet, gdyż ekipa z Mińska do tej pory w lidze wygrała tylko jedno spotkanie, a przegrała aż 7 meczów. Drużyna z Białorusi w pierwszej kwarcie uzyskała kilka punktów przewagi. Jednak gospodarze zdołali odrobić straty i po 10 minutach było 23:21. W drugiej odsłonie meczu podopieczni Żana Tabaka osiągnęli 8 punktów przewagi, ale tym razem to goście wyrównali.

W trzeciej kwarcie i w pierwszych minutach czwartej części gry Tsmoki Mińsk wywalczyły ponad 10 punktów przewagi. Stelmet zaczął grać skutecznie i szybko odrobił straty. Na półtorej minuty przed końcem Tony Meier wyprowadził Stelmet na prowadzenie 82:81. Po 40 minutach był remis 84:84 i doszło do dogrywki. W dodatkowym czasie gry prowadzenie utrzymywali gospodarze i po emocjonującym meczu wygrali 102:96. Najlepszym zawodnikiem meczu był Jarosław Zyskowski, który zdobył 21 punktów. Stelmet ma bilans 4-5 i zajmuje 7. miejsce w tabeli. Tsmoki Mińsk plasują się na ostatniej pozycji.

Stelmet Zielona Góra - Tsmoki Mińsk 102:96 (23:21, 21:24, 19:26, 21:13, 18:12)