Rosjanki rozbite w Wałbrzychu

  • Data publikacji: 13.06.2018, 22:10

Polskie siatkarki wygrały przedostatni mecz fazy zasadniczej Ligi Narodów. W Wałbrzychu w trzech setach poradziły sobie z Rosjankami.

 

W pierwszym secie wynik długo oscylował wokół remisu, a niewielkie, dwupunktowe przewagi Rosjanek były natychmiast niwelowane przez nasz zespół. O sukcesie Biało-Czerwonych zadecydowała końcówka, w której nasze zawodniczki od stanu 19:19 oddały rywalkom tylko dwa punkty.

 

Świetną grę podopieczne Jacka Nawrockiego kontynuowały w drugim secie. Choć po dobrym początku przyszedł drobny kryzys przed pierwszą przerwą techniczną, to od remisu 11:11 Polki popisały się sześciopunktową serią. W dalszej części partii nasze zawodniczki powiększały swoją przewagę. Rosjankom udało się obronić kilka piłek setowych, ale Biało-Czerwone triumfowały ostatecznie do 18.

 

Trzeci set był popisem gry naszych siatkarek, choć na początku Rosjanki próbowały jeszcze postawić opór. Sborna była jednak bezradna wobec świetnej postawy Polek, które wygrały ostatnią partię do 15 i cały mecz do zera.

 

Polska-Rosja 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)
Polska:
Marlena Pleśnierowicz (2), Agnieszka Kąkolewska (10), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (6), Martyna Grajber (6), Natalia Mędrzyk (13), Malwina Smarzek (20), Maria Stenzel (libero) oraz Julia Nowicka, Martyna Łukasik, Julia Twardowska
Rosja: Angelina Łazarenko (2), Tatiana Romanowa, Jekaterina Ljubuszkina (8), Irina Woronkowa (10), Natalia Małych (16), Anna Kotikowa (3), Julija Kutiukowa (libero) oraz Olga Birjukowa (2), Daria Rysewa, Wiktorija Gorbaczewa, Kristina Kurnosowa (libero)