NBA: dzień wyrównanych meczów, seria Bucks przerwana

• Data publikacji: 17.12.2019, 12:40

Dzisiaj rozegrano 7 spotkań NBA, a większość z nich była zacięta do samego końca. Dallas Mavericks przerwali zwycięską passę Milwaukee Bucks, wygrywając 120:116.

Milwaukee Bucks nie przegrali od ponad miesiąca i mogli pochwalić się serią 18 zwycięstw z rzędu. Passa Bucks została przerwana przez Dallas Mavericks. Goście wygrali po wyrównanym spotkaniu 120:116 i zostali sprawcami czwartej porażki ekipy z Milwaukee. Liderem Mavericks pod nieobecność Luki Doncicia był Kristaps Porzingis, który zdobył 26 punktów i zanotował 12 zbiórek. Janis Andetokunmbo zgromadził 48 punktów, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa jego drużyny. Bucks pozostają liderami Konferencji Wschodniej, a Mavericks są na 3. pozycji na Zachodzie.

Portland Trail Blazers minimalnie pokonali Phoenix Suns. Zwycięstwo Blazers w końcówce akcją 2+1 zapewnił Damian Lillard. Później za trzy nie trafił Ricky Rubio. Hiszpan zanotował triple-double (10 punktów, 11 zbiórek i 14 asyst). Dwa zespoły wygrały po odrobieniu dużych strat. Oklahoma City Thunder przegrywali 26 punktami z Chicago Bulls, ale triumfowali 109:106. Houston Rockets, aby wygrać z San Antonio Spurs musieli odrobić różnicę 25 punktów.

Milwaukee Bucks - Dallas Mavericks 116:120
Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 110:111
Oklahoma City Thunder - Chicago Bulls 109:106
Houston Rockets - San Antonio Spurs 109:107
Memphis Grizzlies - Miami Heat 118:111
Detroit Pistons - Washington Wizards 133:119
Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 133:113