CEV Cup: triumf policzanek w Stambule i awans do 1/8 finału!

• Data publikacji: 17.12.2019, 19:35

Policzanki wygrały w Stambule z Galatasaray HIDI i awansowały do 1/8 finału CEV Cupu, gdyż na własnym parkiecie zwyciężyły - 3:1. W kolejnej rundzie tych rozgrywek, ich rywalkami będzie zwycięzca dwumeczu CV Haris La Laguna/Partizani Tirana.

Policzanki powtórzyły sukces, kiedy to 4 grudnia wygrał u siebie z "Galatą" - 3:1. Tym razem było jednak nieco trudniej, ale ostatecznie polski zespół zagra w kolejnej fazie rozgrywek CEV Cupu. Gospodynie zaczęły od zwycięstwa do 19, głównie za sprawą mocnych zagrywek i skutecznych ataków Olesii Rykhliuk. W drugim secie role się odwróciły i to Chemik zwyciężył, używając broni rywala - zagrywek. Do triumfu - 25:18, poprowadziła zespół z Polic Wilma Salas Rosell. Wydawało się, że policzanki pójdą za ciosem, ponieważ w kolejnej odsłonie prowadziły już - 16:12 i 18:15, ale wtedy coś w ich grze się zacięło. Turczynki natychmiast z tego skorzystały, ponownie wygrywając do 19. Czwarty set był najbardziej wyrównany i do końca ważyły się jego losy. Ostatecznie, lepsze okazały się przyjezdne - 25:23 i mogły już świętować awans. Rozluźnione i szczęśliwe dopełniły formalności, triumfując w tie-breaku - 15:12, a w całym meczu - 3:2.

Galatasaray HIDI Stambuł 2:3 Grupa Azoty Chemik Police (25:19, 18:25, 25:19, 23:25, 12:15)

Galatasaray HIDI Stambuł: Yilmaz, Karadayi (L), Ericek, Vasilantonaki, Cayirgan, Akin, Cetin, Kalac, Onal, Karaagac, Keskek (L), Belien, Rykhliuk, Yesilirmak

Grupa Azoty Chemik Police: Polak, Grajber, Trushkina, Kowalewska, Bednarek, Nowakowska, Wasilewska, Salas Rosell, Łukasik, Maj-Erwardt (L), Mędrzyk, Silva Franco