Bundesliga: hitowe starcie na remis

• Data publikacji: 17.12.2019, 22:26

Hit 16. kolejki Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund i RB Lipsk zakończył się remisem - 3:3. Gole w tym meczu strzelali - Julianowie - Weigl i Brandt oraz Jadon Sancho dla BVB, zaś dla gości - Timo Werner dwukrotnie i Patrick Schick.

We wtorkowy wieczór, na Signal Iduna Park w Dortmundzie, przyjechał lider rozgrywek Bundesligi - RB Lipsk. Zapowiadały się więc ogromne emocje i walka o ważne ligowe punkty. Od początku przeważali jednak gospodarze, którzy przed tym spotkaniem zajmowali 4. miejsce. W 23. minucie padł pierwszy gol, a jego autorem był Julian Weigl, który płasko uderzył z narożnika pola karnego, tuż przy bliższym słupku. Goście byli blisko wyrównania, ale strzał Yussufa Poulsena, minimalnie poszybował nad poprzeczką bramki BVB. Natomiast w 34. minucie zrobiło się - 2:0, po trafieniu innego Juliana - Juliana Brandta. Jadon Sancho wpadł w szesnastkę, podał piłkę do swojego kolegi, a ten z bliska wepchnął ją do siatki. Takim też wynikiem, zakończyła się pierwsza część spotkania i wydawało się, że Lipsk nie ma dziś argumentów na przeciwstawienie się dortmundczykom.

Jednak tuż po zmianie stron, piłkarze Juliana Nagelsmanna, szybko odrobili straty. W przeciągu sześciu minut, Timo Werner ustrzelił dublet, wykorzystując koszmarne błędy bramkarza i defensywy Borussii. To wszystko nie podłamało gospodarzy, którzy po 120 sekundach odzyskali prowadzenie w meczu. Marco Reus wyłożył piłkę będącemu w polu karnym Jadonowi Sancho, a ten huknął wprost pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans Peterowi Gulacsi. W 78. minucie, znów było po równo. Tym razem rezerwowy Patrick Schick dopadł do odbitej futbolówki i posłał ją do pustej bramki. Ostatecznie, to hitowe starcie nie zawiodło postronnych kibiców i zakończyło się podziałem punktów.

Borussia Dortmund - RB Lipsk 3:3 (2:0)

Bramki: 23' Weigl, 34' Brandt, 55' Sancho - 47', 53' Werner, 78' Schick

Borussia Dortmund: Burki - Akanji, Hummels, Zagadou - Hakimi, Weigl, Brandt, Guerreiro (85' Schulz) - Hazard, Reus, Sancho (71' Piszczek)

RB Lipsk: Gulacsi - Halstenberg, Upamecano, Mukiele, Klostermann - Demme, Laimer, Forsberg (46' Nkunku), Sabitzer (70' Cunha) - Werner, Poulsen (62' Schick)