Narciarstwo dowolne - PŚ: kanadyjskie triumfy w ski-crossie

• Data publikacji: 17.12.2019, 22:55

Kanadyjka Marielle Thompson oraz jej rodak Kevin Drury zwyciężyli w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w ski crossie, rozgrywanego w szwajcarskiej Arosie.

Marielle Thompson okazała się najlepsza wśród pań, choć jej droga do wielkiego finału nie była wcale łatwa. W ćwierćfinale i półfinale zajmowała drugie miejsca, finiszując odpowiednio za swoją imienniczką z Francji - Berger Sabbatel oraz Szwajcarką Fanny Smith. Jednak tam, była już najszybsza, wyprzedzając właśnie Smith i liderkę klasyfikacji generalnej - Szwedkę Sandrę Naeslund.

Wśród panów zwyciężył rodak Thompson - Kevin Drury. Podobnie jak koleżanka z kadry, on również dwukrotnie finiszował za plecami rywali. W 1/8 finału za Francuzem - Francois Place, a w półfinale za Szwedem - Viktorem Anderssonem. Jednak w wielkim finale był najszybszy, zaś na podium wjechali jeszcze Andersson oraz Szwajcar - Alex Fiva.

Marielle Thompson i Kevin Drury utrzymali prowadzenie w "generalce". Ona ma 320 pkt., zaś on 290 pkt.