Klubowe MŚ: Flamengo awansowało do finału

• Data publikacji: 17.12.2019, 21:52

Nie było niespodzianki. Flamengo wygrało z Al-Hilal 3:1 i awansowało do finału Klubowych Mistrzostw Świata.

Flamengo jako mistrzowie Ameryki Południowej byli naturalnymi faworytami tego spotkania. Mecz jednak lepiej zaczęli gracze Al Hilal, którzy za sprawą Salema Al Dawsariego wyszli na prowadzenie już w 18. minucie. Arabski zespół całkiem nieźle zawiązał akcję, Al Burayk celnie dośrodkował i Flamengo już niemal od samego początku musiało gonić wynik. Brazylijski klub nie potrafił jednak zagrozić bramce rywala w pierwszej połowie, za to nie odstawiał nogi, przez co sędzia wręczył obu stronom aż cztery żółte kartki już przed przerwą.

Po zmianie stron przyjezdni z Brazylii w końcu dopięli swego - Gabigol świetnie wypuścił w pole karne Bruno Henrique, ten zaś wystawił piłkę na pustą bramkę Giorgianowi De Arrascaecie, a ten dopiął wszelkich formalności. Flamengo zaczęło grać coraz lepiej i coraz dzięki temu byli coraz bliżej dopięcia swego. W 78. minucie w końcu wyszli na prowadzenie - tym razem Henrique został strzelcem gola, a asystował mu Rafinha. Chwilę później było już "po zawodach" kiedy to Ali Albulayhi wbił piłkę do swojej bramki. Warto zaznaczyć, kto nabił arabskiego piłkarza, a był to ponownie Henrique. 28-latek był niewątpliwie bohaterem tego spotkania, mimo że w szeregach Flamengo grywają takie gwiazdy jak Gabigol, Filipe Luis, Rafinha czy Diego. Tym samym brazylijski klub awansował do finału i pozna jutro swojego rywala.

CR Flamengo - Al-Hilal 3:1 (0:1)

Bramki: 49' De Arrascaeta, 78' Henrique, 82' Albulayhi (sam.) - 18' Al Dawsari

Flamengo: Alves - Filipe Luis, Mari, Caio, Rafinha - Gerson (74' Diego), Arao, Henrique (89' Vitinho), De Arrascaeta (90+3' Piris), Ribeiro - Gabigol

Al Hilal: Al Muaiouf - Al Burayk, Jang, Albulayji, Al Shahrani - Eduardo, Cuellar, Carillo, Giovinco (71' Khrbin), Al Dawsari (82' Al Abed) - Gomis (90+2' Otayf)

Kartki: 20' Henrique, 45+1' Mari, 87' Diego - 45' Giovinco, 45+2' Albulayhi, 69' Al Dawsari, 83' Carrillo (czerwona)

Sędziował: I. Elfath (Stany Zjednoczone)