Hokej - MŚ U20: wysoka porażka z Francją

• Data publikacji: 18.12.2019, 15:57

W swoim ostatnim meczu na MŚ dywizji 1B, polscy hokeiści do lat 20, wysoko przegrali z Francją.

Francja 7:1 Polska (1:0, 2:0, 4:1)

Bruche, Dube, Zago (2), Fabre, Dair, Vitou - Brynkus

Ten ostatni mecz turnieju nie ułożył się po myśli Biało-Czerwonych, którzy wysoko ulegli rówieśnikom z Francji. Trójkolorowi wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej tercji, gdy grę w przewadze wykorzystał Baptiste Bruche. W drugiej odsłonie Francuzi podwyższyli swoje prowadzenie, dzięki trafieniom Pierricka Dube'a oraz Bastiena Zago. Jednak najbardziej obfita w gole była ostatnia tercja. Les Bleus w ciągu... pięciu sekund zdobyli dwie bramki i było już - 5:0. Przewagę wykorzystał Dylan Fabre, a zaraz po nim trafił Flavian Dair. Później, jedyną bramkę dla Polaków zdobył Sebastian Brynkus, lecz ostatnie słowa należały do Francuzów - Louisa Vitou i ponownie Zago.