Eurocup: porażka Arki na pożegnanie z rozgrywkami

• Data publikacji: 18.12.2019, 19:48

Asseco Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Galatasarayem Stambuł w ostatnim meczu fazy grupowej Eurocupu. Polski zespół odpadł z rozgrywek.

Wczoraj Trento wygrało z Unicają Malaga i było już wszystko jasne. Asseco Arka Gdynia przed meczem z Galatasarayem Stambuł nie miała szans na awans do najlepszej "16" Eurocupu. Podczas spotkania w Turcji podopieczni Przemysława Frasunkiewicza mogli jedynie godnie pożegnać się z rozgrywkami. Na początku meczu polski zespół prowadził 5:0 i 10:5, ale gospodarze szybko odrobili straty. Ekipa z Turcji z łatwością zdobywała punkty i zyskiwała przewagę. Pod koniec pierwszej kwarty różnica wynosiła już ponad 10 punktów.

W trakcie drugiej części gry gospodarze powiększył przewagę do ponad 20 punktów. Do przerwy Galatasaray prowadziło 56:33 i pewnie zmierzało po kolejne zwycięstwo. Koszykarze Galatasarayu kontrolowali sytuację na parkiecie. W trzeciej kwarcie Arka odrobiła zaledwie 2 punkty. W ostatniej części gry goście skorzystali ze słabszej gry rywali i także wygrali tę kwartę. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 92:73. Koszykarze Galatasarayu pokazali, że zasłużyli na awans i wyszli z grupy z 2. miejsca. Najwięcej (20) punktów zdobył Aaron Harrison. W zespole Arki najskuteczniejszy był Armani Moore, który rzucił 15 punktów.

Galatasaray Stambuł - Asseco Arka Gdynia 92:73 (29:16, 27:17, 17:19, 19:21)

Galatasaray Stambuł: Webster 7, Whittington 9, Harrison 20, Arapowić 4, Gokalp 1, Poythress 16, Arslan 7, Korkmaz 1, Arar 2, Erdeniz 3, Auguste 11, Koksal 11

Asseco Arka Gdynia: Hammonds 12, Bostic 10, Moore 15, Szubarga 2, Emelogu 9, Wołoszyn 9, Czerlonko 0, Kamiński 1, Upson 9, Hrycaniuk 6, Wyka 0.