Koszykówka - LM: wielki mecz i ważne zwycięstwo Anwilu

• Data publikacji: 18.12.2019, 21:53

Anwil Włocławek wygrał 100:90 z San Pablo Burgos w meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski odnieśli bardzo ważne zwycięstwo dla losów grupy B.

Z każdą kolejką sytuacja w grupie B Ligi Mistrzów jest coraz bardziej interesująca. Do Włocławka przyjechała drużyna San Pablo Burgos, która u siebie pewnie wygrała z Anwilem. Dzisiejszy mecz mógł okazać się decydujący w kontekście awansu do dalszej fazy rozgrywek. Porażka Anwilu oznaczałaby kosztowną stratę do najgroźniejszych rywali, w tym ekipy z Półwyspu Iberyjskiego.

Włocławianie słabo rozpoczęli spotkanie, szczególnie w obronie. Koszykarze San Pablo Burgos w pierwszych fragmentach gry popisali się świetną skutecznością i prowadzili po 5 minutach 17:5. Do końca kwarty zdobyli już tylko 3 punkty, co było konsekwencją lepszej gry w obronie Anwilu. Mistrzowie Polski odrobili straty i był remis 20:20. Druga część spotkania została rozegrana pod dyktando podopiecznych Igora Milicicia. Koszykarze Anwilu kontynuowali dobrą grę w defensywie i rzucali celnie za trzy punkty. Do przerwy gospodarze wygrywali 48:38.

W trzeciej kwarcie goście z Burgos zmniejszyli różnicę do 2 punktów. Włocławianie nie stracili prowadzenia. Po chwili ponownie odskoczyli, ale końcówka przedostatniej kwarty należała do drużyny z Hiszpanii. Po 30 minutach gospodarze prowadzili tylko 70:68 i końcówka zapowiadała się bardzo ciekawie. Na początku czwartej odsłony meczu był już remis, a po chwili prowadzili koszykarze z Burgos. Koszykarze Anwilu zdołali odzyskać prowadzenie i na 5 minut przed końcem wygrywali 82:76.

Gospodarze grali znakomicie i widać było ich lepszą dyspozycję dnia od faworyzowanego rywala. Podopieczni Igora Milicicia powiększyli przewagę do ponad 10 punktów. Pomimo tego w końcówce Anwil nie mógł być spokojny o wygranie meczu. Polski zespół utrzymywał kilka punktów przewagi i wygrał 100:90 po fenomenalnej grze. Najwięcej punktów (20) dla Anwilu zdobył Tony Wroten. Świetnie zagrał także Shawn Jones, który dominował pod koszem (11 punktów i 17 zbiórek). Jednak pochwalić należy cały zespół mistrza Polski, który zrównał się liczbą zwycięstw z San Pablo Burgos i powalczy o wyjście z grupy.

Anwil Włocławek - San Pablo Burgos : (20:20, 28:18, 22:30, 30:22)

Anwil Włocławek: Ledo 19, Simon 13, Wroten 20, Jones 11, Freimanis 11, Dowe 16, Sokołowski 7, Sulima 0, Szewczyk 3, Karolak 0, Piątek 0, Wadowski 0

San Pablo Burgos: Bassas 6, Benite 22, McFadden 2, Rivero 10, Stewić 0, Fitipaldo 9, Lima 9, Clark 24, Salwo 0, Wega 0, Tokoto 0.